Wpis z mikrobloga

Jakieś tipy do latania bokiem na padzie w #forzahorizon5? Mam z 5 drift wozów, ale na razie najlepiej mi się lata Nissanem K's 94 klasa A, build pod drift. Sterowanie pada pod drift, wspomagania wyłączone. Jak udaje mi się coś tam polatać na zakładkę tak zakręty już gorzej, mam taki problem, że nie potrafię wyczuć gazu. Po e-brake z automatu daje za dużo gazu i jak czassm uda się złapać tor tak często kończy się klasycznym bączkiem xD wiem, że trzeba ćwiczyć, ale #!$%@? się, że ludzie na filmach latają bokiem lepiej niż ja jeżdżę w wyścigach. Czasami uda się złapać kontrolę (kontra + gaz) ale często wygląda to tak, że złapie fale i lecę z prądem aż w coś nie #!$%@?. Długo uczyliscie się driftu w forzie?
  • 14
@zielony_goblin: auto pod drift w sumie najlepiej ustawic sobie skrzynie manual, albo manual sprzeglo dla prosow. okolice S1(900-950) RWD, skrzynia 6 biegów max, opony driftowe, tylni spoiler nie wymagany, przy tej klasie jest tyle mocy ze spokojnie przy 3 biegu sie zrywa i teraz tylko mahanie biegami i gazem zaleznie od zakretu, do tego polecam tuning skrzyni zeby podpasowac vmax na kazdym biegu do siebie i heja.
Aż sobie chyba zainstaluje
@zielony_goblin ja tam jestem amatorem, ale na początku męczyłem się RWD + manual i gówno z tego było. Po czym odkryłem że są setupy S1/S2 na AWD i ja na automacie jeżdżę i chodzi jak masło. Mega łatwe w kontrolowaniu takie auta są, a latają bokiem jak należy. Asysty mam zawsze wszystkie wyłączone, oprócz ABS.
@zielony_goblin tak, AWD jest łatwiejsze, granie w gry ma sprawiać przyjemność, po co się katować jak nie idzie? Ja próbowałem sporo czasu RWD i manual, ale ja mam jakiś error w mózgu i nie daje rady zmieniać biegów guzikami. Tak samo mam w samochodzie, nie potrafię zmieniać biegów łopatkami przy kierownicy. Ostatnio wsiadłem w manuala pierwszy raz od kilku lat i o dziwo bez problemu, automatycznie wajchą wszystko było ok. A łopatkami
@szuineg mi to jakos idzie, dziś 3 dzień praktyk i z kompletnego 0 na 1/2 ronda bokiem, jak zrobię całe rondo bokiem to uznam za mały sukces bo zakładka czy zakręty mi już siadają. Mam problem z kontra jak zbliżam się do pewnego punktu na rondzie gdzie trzeba manerwowac kontra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zielony_goblin: dla mnie drift w awd jest wystarczająco satysfakcjonujący. Pobaw się chwilę, jak zrozumiesz zasady to będzie łatwiej w RWD. Online też popróbuj, będziesz wiedział ile jest do nadrobienia ;)
@zielony_goblin:
E3śmieć 627 992 772
na Cara Este idzie zrobić 900k+ :P
wbijasz 4 bieg i cala trasę na nim przelecisz
jak drift ci ucieka na zewnątrz zakrętu lekko ręcznym żeby auto spowolnić i pogłębić nieco kąt, najlepiej krótkimi tapnięciami, jak ucieka ci do środka zakrętu... cóż za wolno jechałeś :P