Wpis z mikrobloga

Czołem mirki i mirabelki. Zostałem wstępnie zakwalifikowany jako dawca szpiku z fundacji DKMS, jak będzie zainteresowanie to będę zdawał relacje jak to wygląda krok po kroku. Póki co jestem umówiony na wywiad telefoniczny na jutro, później z tego co wiem pobranie krwii i czekanie 3 tyg na decyzję. Trochę jestem podekscytowany, możecie wypić kompot za mojego bliźniaka genetycznego ()

#dkms #dawcaszpiku #figlarnyszpik
Pobierz figlarnykamerdyner - Czołem mirki i mirabelki. Zostałem wstępnie zakwalifikowany jako...
źródło: temp_file7177332830484211042
  • 37
@figlarnykamerdyner

Nie chcę psuć ci humoru, ale podejdź do tego na spokojnie i nie nastawiaj się że uratujesz komuś życie, bo skończysz z problemem w razie gdyby jednak szpik się nie przyjął.

Dkms ma taką procedurę że o tym komu pomogłeś będziesz mógł dowiedzieć się po kilku latach (biorca szpiku również), takie zabezpieczenie w razie jakby szpik się nie przyjął, psychologia ludzka, chcą uniknąć nacisków ze strony pacjenta o pobranie szpiku raz
@figlarnykamerdyner super!
Kilka lat temu też dostałem takie info. Miałem wywiad telefoniczny, byłem na badaniach (pamiętaj, że należy ci się dzień wolnego, płatny 100%) i niestety kontakt się skonczył...
Mam tylko nadzieję, że znaleźli lepszego dawcę.
@figlarnykamerdyner: trzy miesiące temu oddałem szpik czyli komórki macierzyste, jakoś niedawno dostałem wiadomość że pacjentowi przyjął się przeszczep i powoli wraca do zdrowia, powiem szczerze że świetne uczucie i jestem z tego dumny a jeśli chodzi o samą procedurę oddawania szpiku to nic strasznego, z pewnością zrobił bym to jeszcze raz
@figlarnykamerdyner tylko podejdź do tego na spokojnie i się nie nakręcaj. Ja też kiedyś dostałem taki telefon, później wywiad, badania i tak dalej, a później napisali tylko, że proszą o zostanie w kraju i tak dalej i żeby czekać bo nie wiadomo co i jak z potrzebującym, a później po 3 miesiącach odpisali tylko, że sorry jednak nie, także ten telefon jeszcze realnej pomocy niestety nie gwarantuje, tylko co najwyżej skierowanie na