Wpis z mikrobloga

Dead and Alive: Beliefs in Contradictory Conspiracy Theories" (2016): Badanie to, opublikowane w czasopiśmie "Social Psychological and Personality Science", sugeruje, że istnieje pewna korelacja między niższym poziomem edukacji a skłonnością do przyjmowania teorii spiskowych. Osoby z niższym wykształceniem mogą być bardziej skłonne do wierzenia w sprzeczne ze sobą teorie spiskowe.

"Understanding Conspiracy Theories" (2016): Praca ta, opublikowana w czasopiśmie "The Psychologist", zwraca uwagę na związek między niewiedzą naukową a skłonnością do przyjmowania teorii spiskowych. Osoby z ograniczoną wiedzą naukową mogą być bardziej podatne na teorie spiskowe.
"Not All Skepticism Is Equal: Exploring the Ideological Antecedents of Science Acceptance and Rejection" (2017): Badanie to, opublikowane w czasopiśmie "Personality and Social Psychology Bulletin", sugeruje, że skłonność do odrzucania naukowych dowodów i akceptowania teorii spiskowych może być związana z pewnymi przekonaniami ideologicznymi oraz politycznymi.

"The Conspiracy Mentality Scale: Factor Structure, Reliability, and Validity" (2015): To badanie, opublikowane w czasopiśmie "Frontiers in Psychology", skupia się na opracowaniu skali mierzącej skłonność do przyjmowania teorii spiskowych. Autorzy badania biorą pod uwagę różne czynniki, takie jak brak ufności w władze czy instytucje, które mogą wpływać na rozwinięcie mentalności spiskowej.

#nauka #teoriespiskowe #ciekawostki #psychologia
  • 14
@Verdino: ja wiem że nie rozumiesz pytanie i nie odrozniasz pytania jakościowego ale daje ci szanse ze moze jednak zrozumiesz swoim małym móżdziem że odpowiedz zawsze nie jest argumentem
@Niesondzem: pomijając naszą pogawędkę
Zauważyłeś fakt nie dostania ani jednego plusa za wpis?!
Ludzie się budzą!
Tak jak #!$%@?ą ci w mordę twoje własne szyderstwa tak upadnie cała ta wielka narracja
To są ptaki bez cukru