Wpis z mikrobloga

@leszyborowy000: no to nieźle xD, to widzę wprowadzili też wersję dla leniwych czy raczej gwarantującą że nikt tego nie macał i jest zamknięte z datą przydatności, ale w sklepach znacznie więcej jest pociętych bloczków. Mi bardziej chodziło że da się to technicznie sprzedawać bez folii, ale wiadomo, wersja dla leniwych tez się sprzedaje. Widziałem też chyba zbiorcze opakowania tego sera przedzielone ala papierkiem zamiast folii.
  • Odpowiedz
jakie składniki są szkodliwe? Co jest takie wartościowego w zwykłym serze w porównaniu do topionego?


@#!$%@?: po pierwsze jest to produkt wysokoprzetworzony, nie zawierający żadnych mających pozytywny wpływ na organizm składników pokarmowych. Zachęcam do zagłębiania się w temat żywności wysokoprzetworzonej i tego dlaczego nie należy jej jeść, nie jest to coś do wyjaśnienia w kilku zdaniach.
  • Odpowiedz
po pierwsze jest to produkt wysokoprzetworzony, nie zawierający żadnych mających pozytywny wpływ na organizm składników pokarmowych.


@japycz: Głupoty. Nie jest to najzdrowsze co jest, nie jest też najgorsze. Stwierdzenie że nie ma żadnych wartościowych składników to już zwykłe kłamstwo. Kilka plastrów na hamburgerze czy do nachosów nikomu nie zrobi krzywdy, nie samymi kiełkami człowiek żyje.
https://www.healthline.com/nutrition/american-cheese-nutrition
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: Ostatnio zleciłem zakup w Lidlu Twarogu Klimek z Lubelszczyzny. Twaróg smakowy. Twaróg zapakowany próżniowo w jakąś folię. Oprócz tego umieszczony na plastikowej tacce. Oprócz tego owinięty folią strech. I tak się zastanawiam po co to wszystko?
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: No i z czasem pewnie to nastapi, ale nie da sie tego zrobic wszystkiego na raz, do trzeba dac kazdej firmie czas na znalezienie zamiennikow - jak to zrobili ze slomkami papierowymi.
  • Odpowiedz