Wpis z mikrobloga

#czarnoprochowce #bron #polityka Mircy sluchajcie, nosilem sie zeby jakos w przeciagu nastepnych kilku miesiecy kupic sobie cattlemana, tak o bez wiekszego powodu, dlatego ze mi sie mega podoba wizualnie i chcialem sobie od czasu do czasu postrzelac na strzelnicy. Teraz w wiadomosciach uslyszalem ze jakis psychopata zastrzelil dwoch policjantow z czarnoprochowki, i juz oczywiscie ktos wspomnial o tym ze trzeba zakazac, no bo jakze by inaczej. Ile realistycznie zajmie waszym zdaniem politykom zakazanie czarnoprochowcow jesli rzeczywiscie do tego dojdzie? Zdaze sobie jeszcze spelnic male marzenie i zakupic chociaz jedna sztuke? I co ogolnie sadzicie o calej sytuacji, zakaza?
  • 6
  • Odpowiedz
@klinga: ciężko powiedzieć, nawet jak będą jakieś zmiany przepisów to nikt ci nie powie co może się zmienić.
Nikt ci nie powie, czy obejmie to tylko broń z przed 1885, czy współczesna też.
Nikt, ci nie powie kiedy to się może stać.
Mogę ci natomiast powiedzieć coś pewnego, że jak dzisiaj kupisz taka broń w sklepie, albo od jakiejkolwiek firmy, a przepisy w najbliższym czasie się zmienią, to spodziewaj się po
  • Odpowiedz
to spodziewaj się po tej zmianie wizyty policji


@inshallah: czy jak pójdzie do sklepu to sklep rejestruje, że jakiś Mirek @klinga kupił czarnoprochowca? serio? od kiedy niby?
  • Odpowiedz
serio? od kiedy niby?


@Emill:
Wcale policja nie chodziła po domach ludzi co kuliki hukowce 9mm pak, wcale sklepu nie trzymały i nie wydawały policji faktur, wcale sklepu internetowe nie podawały danych o kupujących policji.
  • Odpowiedz
@inshallah: ja się pytam od kiedy sklepy prowadzą rejestry osób którym sprzedały czarnoprochowce przy założeniu, że idziesz do sklepu, pokazujesz dowód, kupujesz gotówką.
  • Odpowiedz
@inshallah Joanna Majo coś o tym kiedyś pisała :-P
jak to nie jest nic wymagającego pozwolenia - punkt sprzedaży nie musi tego zgłaszać i rejestrować stricte jak towaru koncesjonowanego, typu proch bezdymny czy lufa z komorą

...niemniej jednak legalna działalność-sprzedaż broni pneumatycznej czy czarnoprochowej - idzie przez podmioty koncesjonowane, więc nawet jak nabywa się bez zezwolenia - podmioty takie muszą prowadzić rejestr sprzedaży, który jest teoretycznie wewnętrzny i odrębny od tego który
  • Odpowiedz