Wpis z mikrobloga

@LicentAbsolweum spoko.. narracja się już zmienia
Już nie mówi się global warming tylko zmiany klimatu itp. i próbuje się każda anomalie pogodowa pod to podpiąć (ʘʘ) zauważ, że teraz jestemsy informowani o każdym cyklonie . Każdy ma swoje imię żeby przypadkiem nie przegapić mocniejszego deszczu i wiatru i nie podpiąć pod propagandę o zmianie klimatu , redukcji CO2 itp.
  • Odpowiedz
@simirgone: Nazwa "globalne ocieplenie" nie opisuje wszystkich zmian klimatycznych, które mają obecnie miejsce - stąd nazwa "destabilizacja klimatu", która jest bardziej precyzyjna. Zawierają się w niej zmiany, między innymi, temperatur, opadów i intensywności oraz częstotliwości zjawisk ekstremalnych.

Częstsze zjawiska ekstremalne są właśnie przewidywane przez modele klimatyczne jako skutek globalnego ocieplenia.

@prawilnik @awres @simirgone Jeśli ktokolwiek z Was chciałby zrozumieć na czym polega zjawisko destabilizacji klimatu, to polecam książkę Klimatyczne ABC. Interdyscyplinarne
Bestiariusz - @simirgone: Nazwa "globalne ocieplenie" nie opisuje wszystkich zmian kl...

źródło: obraz_2023-12-03_132749286

Pobierz
  • Odpowiedz
klimat


@Octopus15: to ze jak jest ocieplenie klimatu to nie znaczy ze nie beda występować zjawiska pogodowe jak na screenie, to ze mamy globalne ocieplenie nie znaczy ze bedzie 24/7 gorąco, to że raz spadł snieg na lotnisku w dubaju nie znaczy ze nie ma globalnego ocieplenia.
  • Odpowiedz
  • 8
@Bestiariusz lewackie wykresy, nie widzisz że za oknem jest śnieg? Jak by było globalne ocieplenie to by śniegu nie było. Bo globalne OCIEPLENIE a my mamy śnieg.
  • Odpowiedz
@Yahoo_ @Leniek: Nie podoba mi się Wasze podejście. Za każdym razem może to być ktoś inny i mamy wówczas szansę na otworzenie oczu tej osobie. Dodatkowo może się na dyskusję natknąć inna "nieprzekonana osoba" i powinniśmy pokazać jej, że nauka daje odpór teoriom spiskowym - w szczególności przywołując źródła.
  • Odpowiedz
@Bestiariusz: ja podziwiam. Mam nadzieję, że starczy Ci sił. Może raz na 100 trafisz na osobę, która tych argumentów nie słyszała i faktycznie chce dyskutować, reszta je zna, ale ignoruje naukę.
  • Odpowiedz