Wpis z mikrobloga

  • 1
@shellroot generalnie miałem to samo zdanie ale powoli zaczynam rozumieć o co tu chodzi. Jestem leniem któremu nawet nie chce się włączyć tv żeby zabrać a to leży sobie obok lapka z natychmiastowym dostępem. U mnie argument rodzinny nie ma zastosowania. To sprzęt dla leniwych #!$%@? moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@shellroot: btw, często bardziej zasiadałem na pc, a że był bardziej do pracy i ogólnie jakaś i5 z grafiką 1050, no ale zdalnie łączyłem się do Xboxa, ale tam miałem możliwość ustawienia przesyłu danych. Tylko że orginalna aplikacja xboxowska miała limit do tam może 150-300mbit, ale ja cwany ręcznie zmieniłem przesył 1GB/s I nie było żadnej różnicy w obrazie czy opóźnieniach czy takich pixeliozach przy zdalnym graniu. Tylko też do tego
  • Odpowiedz
@PeterPolska: dokupienie routera nie stanowi problemu możesz używać januszexa i nowego urządzenia. Byle sieć lokalną była lepsza. Dodatkowo polecam nawet jak masz Januszexa router, to konsole daj po kablu.

Router jest z funkcją modemu czy modem masz osobno?
  • Odpowiedz
@PeterPolska: no to Panie idziesz kupujesz dowalony jakiś router z 5G, wtedy wchodzisz na januszexa router i wyłączasz sieć wifi i przypisywanie adresów (DHCP), wtedy jak masz już nowy router to dajesz mu adres przykładowo: 10.10.10.1 / 255.255.255.0, brama ze starego router przykładowo nie wiem jak to będzie 192.168.1.1 i tyle, a ten rouwy router będzie dawać sieć wifi i adresy IP. Januszexa będzie jakby takim HUBem powiedzmy.

W windows jak
  • Odpowiedz
. Myślałem że będzie niewygodny przez swój rozmiar


@PeterPolska: patrzysz na Portal i powinno to się wydawać najbardziej wygodną opcją przenośną. :P
  • Odpowiedz
@shellroot Sens jest taki, że przychodzisz z pracy zmęczony życiem i z bolącymi plecami. Kładziesz się do wyrka, przykrywasz kołderką i grasz w gierki ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@PeterPolska Ja mam do routera wpiętego deco m4 i nie mam większych problemów poza opóźnieniem rzędu ~60ms. Takie samo opóźnienie mam jeżeli odpalę remote play z XSX na Legion Go. Także ewidentnie wina AP/Routera
  • Odpowiedz
@PeterPolska: no I git, nie zapomnij aby ten nowy router przydzielał adresy IP oraz sieć WIFI byś nie miał konfliktów. Ze starego routera kabel z LAN1 daj do nowego na WAN.

Wtedy wchodzisz na stary i wyłączasz DHCP oraz sieć Wifi, a w nowym ustawiasz adres IP na 10.10.10.1
255.255.255.0
Brama do starego przykładowa będzie: 192.168.1.1 albo *.100.1 i powinno wszystko śmigać.

Oczywiście nie zapomnij wpisać sobie adresów DNS googlowskich 8.8.8.8,
  • Odpowiedz
  • 0
@atraxx: @shellroot

Pierwszego dnia ten tplink działał tylko do późnego popołudnia bo zachciało mi się dzwonić do operatora i zapytać czy wszystko po ich stronie jest ok po podłączeniu mojego sprzętu. Okazało się że są jakieś problemy i poproszono mnie o chwilę cierpliwości, po czym chłop się wyciszył. Po chwili poradził mi żebym wyłączył router i wykręcił kabel co zrobiłem. Technik jednak nie stwierdził poprawy po moim wykręceniu kabla i jego
  • Odpowiedz
  • 1
@PeterPolska też kupiłem portal i też miałem problemy. Ale problemy miałem z remote play. Lagi, spadki jakości. Router mam z UPC i się okazało, że nie potrafił ciągnąć wysyłania i odbierania. Podłączyłem konsole pod internet kablem i problem zniknął. Fajny sprzet:) bardzo fajnie działa na WiFi z telefonu. Także można grać już wszedzie:)
  • Odpowiedz