Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej jak dokładnie działa ETF typu DTLA? W jaki sposób jest on bezpieczny?

Jeśli dobrze rozumiem - jeśli kupuje obecnie obligacje 20 letnie USA to jeśli utrzymam je do końca to rocznie powinny dać kupon ~5,5%.

Czy DTLA działa w podobny sposób? Próbuję to zrozumieć. EDO nominalnie nie traci wiec sprawa jest prosta, ale kurs ETFa może spaść niżej niż kupiłem?

#gielda #obligacje #inwestycje #inwestowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: łopatologicznie rzecz biorąc - spadnie jeżeli stopy pójdą do góry. Wzrośnie jeżeli stopy spadną (bo etf będzie trzymał wyżej % obligacje niż obecna emisja).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

wytlumacz laikowy jak cena ETF na obligacje TLT reaguje na zmiene rentownosci

ChatGPT

Okej, spróbujmy to wytłumaczyć prostym językiem!

Rentowność obligacji to nic innego jak procentowy zwrot, jaki inwestor otrzymuje z obligacji w stosunku do jej ceny. Kiedy rentowność rośnie, oznacza to, że potencjalne zyski z inwestycji w obligacje rosną, ale jednocześnie cena obligacji spada.

W przypadku ETF na obligacje, takiego jak TLT, sytuacja jest odwrotna. Jeśli rentowność rośnie, cena
  • Odpowiedz
@alkb źle zadałem pytanie. Mam świadomość braku wypłaty w przypadku acc. Pytanie moje na czym polega ta reinwestycja? Na zwiększeniu mojej pozycji na tym walorze? Tzn mając przykładowo 100 pozycji na dtla dostanę 5 po miesiącu zakładając 5% dywidendę?
  • Odpowiedz
@zinedin-zidan: te ETFy na obli są dla mnie idiotyczne, na ich cenę wpływa aktualna proporcja różnych terminowo obligacji w ich portfolio oraz transakcje na samym etefie. Te gówna równie dobrze mogą cały czas iracjonalnie spadać bo tak. A reinwestycja polega na ewentualnym zakupie nowych obligacji.
  • Odpowiedz