Wpis z mikrobloga

Anglojęzyczne kanały popularnonaukowe, które poruszają tematykę kosmosu, życia pozaziemskiego oraz przyszłościowe scenariusze dla ludzkości i nie tylko.

1- Melodysheep - Mój faworyt, nigdzie nie spotkałem się z takim napracowankiem. Nad "Life Beyond 3" pracowano ponad 13 miesięcy, a efekt jest fenomenalny. Dodatkowo dostępne są polskie napisy. Polecam ostatni film "The Human Future", serie "Life Beyond (pierwszy odcinek może trochę zamulić)" oraz "Timelapse of Future".
https://www.youtube.com/@melodysheep

2- Cool Worlds - Za kanał odpowiada wydział astronomii uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, poruszają fajne tematy w kwestii zycia pozaziemskiego, ufo i kosmosu. Polecam: "The Ambiguity Problem", "The Fermi Paradox", "Are UFOs Legitimate Science?", "The First Civilization to Emerge in the Galaxy".
https://www.youtube.com/@CoolWorldsLab

3- Isaac Arthur - Skupia się na eksplorowaniu różnorodnych koncepcji kosmicznych w dziedzinie nauki, w formie scifi z naciskiem na futuryzm i eksplorację kosmosu i domieszką fantastyki naukowej. Polecam: "The Fermi Paradox: Fallen Empires", "The Last Planet".
https://www.youtube.com/@isaacarthurSFIA/videos

#kosmos #ufo #youtube #scifi
Heekate - Anglojęzyczne kanały popularnonaukowe, które poruszają tematykę kosmosu, ży...
  • 16
  • Odpowiedz
@Heekate: ja polecam:

CuriousArchive - rozważania nad spekulatywną ewolucją, często na podstawie jakieś książki.

SabineHossenfelder - Pani Sabina Hossenfelder wyjaśni nie tylko zawiłości fizyki kwantowej, ale też dlaczego wolna wola nie istnieje.

eons - kanał poświęcony paleontologii i ewolucji życia na naszej planecie.
  • Odpowiedz
Melodysheep mogę z całego serca polecieć. Ilość napracowania, skala samych filmów to totalnie inny poziom jakie nas kanały YouTube przyzwyczaiły.
  • Odpowiedz
@Heekate: Znam tylko Isaaca i szczerze polecam. Zrobić sobie kawki, wziąć jakiegoś pączusia i pod kocykiem posłuchać Pana Isaaca jak dywaguje na temat obcych ras albo kosmicznych technologii.

Od siebie polecam jeszcze znany pewnie wszystkim Kurzgesagt, który robi fajne chociaż raczej krótkometrażowe i bardziej popularne niż naukowe animacje.
I skupiające się bardziej na Sci-Fi, ale też ciekawe - Stardock i Templin Institute.
  • Odpowiedz
@Heekate: Koniecznie spradwdźcie kanał: History of the Universe. A wg mnie ich najlepsze dzieło to odcinek pt. "What Actually Are Space And Time?".

Choćby pierwszy komentarz pod tym filmem: "This video is an absolute masterpiece. The hypothetical story, history, and science, are tied together so well that I have no words to describe it. Please accept my standing ovation!"

Ten jeden film, choć trwa około godzinę i 15 minut oglądałem/słuchałem
  • Odpowiedz
@Heekate: czyste złoto... Akurat grypę miałem więc oejrzałem wszystko, ciągiem. Dzięki wielkie dlatego tak podeslalem Dust. Mam nadzieję że się spodoba. Jak masz więcej to dawaj.
Teoria że żyjemy na galaktycznym cmentarzysku #!$%@? mnie w kosmos, albo to była gorączka. W każdym razie to była miła choroba. Dzięki.
  • Odpowiedz