Wpis z mikrobloga

Uwaga, podaję hasła, których na razie nie ma, ale wrócą na łamy prasy już w styczniu:

- potężne fundusze, które przyjdą i wykupią wszystko

- klienci gotówkowi

- Ukraińcy z walizkami dolarów

- mieszkania się skończyły

- deweloperzy ograniczają podaż

W tym sezonie w repertuarze już nie będzie "będzie jak na zachodzie", bo na zachodzie ceny spadają, a deweloperzy bankrutują, więc no tak jakby głupio.

Los hasła "najlepsza ochrona przed inflacją" jest niepewny, bo w styczniu stopy będą prawdopodobnie powyżej inflacji, a w marcu zostaną jeszcze podniesione.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #codziennenaganianie
  • 12
@mickpl: Akurat podpunkt mieszkania się skończyły jest prawdą. Przynajmniej na Gdańskim rynku jeżeli szukasz czegoś w sensownej lokalizacji z komunikacją miejską i infrastrukturą handlową w postaci dostępu do biedronki/lidla/netto w granicy 400m. Jeżeli jeszcze chcesz 3 pokoje i garaż, to w 700k się nie zmieścisz, a i tak takich ofert jest całe nic.
bo w styczniu stopy będą prawdopodobnie powyżej inflacji

@mickpl: nie no bez przesady XD
Ale faktycznie argument kupuje bo pieniądze zjada inflacja przestał istnieć. Co ciekawe wszyscy tak mówili kiedy już zmierzona inflacja wynosiła 17%. Zapomnieli, że aby uchronić się przed inflacją trzeba to zrobić PRZED inflacja XD
nie no bez przesady XD Ale faktycznie argument kupuje bo pieniądze zjada inflacja przestał istnieć. Co ciekawe wszyscy tak mówili kiedy już zmierzona inflacja wynosiła 17%.


@BurzaGrzybStrusJaja: No dobra, trochę mnie poniosło XD Ale chodzi mi właśnie o ten brak presji, bo pamiętam jaki klimat był gdy inflacja dobijała do 20% i ludzie serio przestraszyli się, że im pieniądze z konta znikno
@mickpl: @BurzaGrzybStrusJaja
To czy inflacja będzie mniejsza niż stopy, można powiedzieć, że w dużej mierze zależy od nowego rządu i nie chodzi mi o stopy, bo tutaj na razie jak jest Glapiński to nie mają szansy na wpływ, a dokładnie co zrobią z cenami paliw, jeśli patrzeć na wykres to ceny powinny spaść o 1 zł na litrze około, ale być może tym chcą ściągać podatki oraz wspierać Orlen.
wykres ropa