Wpis z mikrobloga

#opony #pirelli #oszukujo #prawo
Dzien Dobry mirko. Mam niemaly problem. W pazdzierniku kupilem opony przez znany portal na litere o. Jako, ze chcialem kupic opony zimowe z homologacja bmw to chcac nie chcac musialem kupic pirelli. Wszsytko super, przyszly na kolejny dzien do warsztatu, gdzie zostaly wymienione z opon letnich. Raczej jezdze po miescie i w miare zgodnie z przepisami no to wszsytko wydawalo sie spoko.

Po jakichs 2 tygodniach mialem dluzsza trase do zrobienia. Po wyjechaniu z miasta zauwazylem ze autem jakby trzesie, takie wibracje powyzej 80km/h. Pomyslalem, ze pewnie warsztat dal ciala i zle wywazyl opony. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy sie okazalo ze sa ok. Natomiast ciagle mialem te dziwne objawy po wyjechaniu z miasta.

Gdzies poczytalem, ze moze byc to wada, ktorejs z opon. Pojecahlem na test drogowy (maszyna hunter) i okazalo sie, ze mialem racje. Jedna opona przy normie bicia do 85N miala 240N. Na dowod zalaczam wydruk z maszyny. No nic, zamowilem sobie jedna sztuke (1800 PLN) i czekalem az przyjdzie, zeby stara dac na reklamacje. I tak sie stalo, wyslalem pismo reklamacyjne wraz z wynikiem testu. Dodam, ze po wymianie opony problem zniknal. Wszsytko dziala jak nalezy, zero bicia czy wibracji. Dzis dostaje pismo, ze opona jest super, zero wad. Krotko mowiac, my problemu nie widzimy. Nie chce tej opony, po pierwsze po co mi 5 opona tym bardziej zepsuta . Co moge zrobic w takim przypadku? Bardzo dziekuje za odpowiedz i zycze milego dnia.

Dorzucam jeszcze decyzje pirelli:
Decyzja
Decyzja
radzieckiUczonySchodov - #opony #pirelli #oszukujo #prawo
Dzien Dobry mirko. Mam niem...

źródło: Selection_743

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Spróbuj jeszcze napisać odwołanie, podkreśl raz jeszcze, że wspierasz swoje zdanie wynikiem testu i uważasz go za miarodajny. Poinformuj, że w razie kolejnego odrzucenia reklamacji wniesiesz o mediacje w tej sprawie przez Inspekcję Handlową. Powinno ich to ostudzić.

Reklamowałeś bezpośrednio u producenta czy przez sklep?
  • Odpowiedz
@radzieckiUczonySchodov: Możesz spróbować sam podziałać, odwołać się i postraszyć IH, ale najprościej byłoby udać się do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, no chyba, że opony wziąłeś na fakturę na firmę, to wtedy radca prawny powinien załatwić temat, koszt ~300 zł, przy oponie za 1800 raczej się opłaca.
  • Odpowiedz
to wtedy radca prawny powinien załatwić temat, koszt ~300 zł, przy oponie za 1800 raczej się opłaca


@forfame: jaki radca prawny Ci załatwi taki temat za 300 zł? xD Za 300 zł to może dać poradę i napisać pismo, na pewno nie poprowadzi całej sprawy sądowej, która prawdopodobnie jest nieunikniona
  • Odpowiedz