Wpis z mikrobloga

#play #siecikomputerowe #wifi #pcmasterrace
Mam internet od play z routerem PLAY BOX NET router HFC i mam mega dziwny problem.
Komputer i tv, na komputerze serwer PLEX, na tv klient. Jeśli PC i TV są połączone do wifi 5GHz to TV nie widzi serwera, jeśli jedno z urządzeń jest podłączone do wifi 5GHz, a drugie do 2.4 to nie ma najmniejszego problemu. Problem występuje na wszystkich urządzeniach które próbują się znaleźć. Jedno musi być na jednym paśmie drugie na drugim. Jakiś pomysł czemu jak obydwa urządzenia są podłączone do jednego pasma to się nie widzą? Próbowałem już różne rzeczy i obstawiam winę po stronie routera.
  • 4
  • Odpowiedz
@Rotkhel: Albo masz włączoną izolacje klientów na AP, albo komputer z serwerem "PLEX" ma wybraną "sieć publiczną" dla tego profilu co z automatu blokuje wszystkie zapytania na FW.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr jest wybrana sieć prywatna, na routerze nie mam ustawień odnośnie izolacji, urządzenia się bez problemu pingują jak są podłączone pod ten sam band, ale chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie. Wyłączyłem w routerze opcję "Multicast", zdaje się, że przy tej opcji włączonej router pod spotem włącza również izolację klientów. Chwilowo działa, może się kiedyś komuś przyda. Dzięki za odpowiedź
  • Odpowiedz
@Rotkhel: na forum.mediaswiat.pl ktoś pisał o podobnym problemie ale chyba z drukarką. Ja bym to zgłaszał w drodze reklamacji bo to ewidentnie błąd w sofcie. Pewnie przy wymianie modemu to zniknie
  • Odpowiedz