Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,

Jesteście moją ostatnią deską ratunku. Już nie wiem co mam zrobić i jestem nieźle wkurzony.

Od początku.

1. Dla swojego bezpieczeństwa na drodze kupiłem kamerkę samochodową. Do kamerki kartę SD 128 Gb. Po kilku dniach użytkowania chciałem zobaczyć co się nagrało bo na drodze ktoś mi wymusił. Szybka akcja. Wyciągam kartę wrzucam do slota do komputera (Mac Air). No i teraz już zaczynają się schody.... Mac informuje mnie, że "Dołączony dysk nie jest czytelny dla tego komputera". Stwierdziłem, że sformatuje kartę przez Maca do formatu kamery czyli EXFAT. Po formatowaniu gonie do auta. Wrzucam kartę do gniazda. Odpalam urządzenie. Pojawia się komunikat "nieprawidłowy format karty SD. Sformatuj kartę". Formatuje kartę za pomocą kamery zgodnie z instrukcją. Polatałem jeden dzień autem. Wracam zobaczyć czy się nagrało. Podłączam do komputera i uwaga uwaga pojawia się komunikat "Dołączony dysk nie jest czytelny dla tego komputera".

2. Jadę do sklepu, gdzie kupiłem kamerę. Kierownik sklepu doczytał się w instrukcji, że kamera obsługuje prędkość nagrywania U3 w związku z powyższym karta pierwotnie zakupiona (U1) nie będzie jej czytać. Z racji tego, że pracownik sklepu nie sprawdził tego i pchnął mi pierwszą lepszą kartę do kamery wyżej wymieniony kierownik zwrócił pieniądze i zaproponował zakup nowej karty SD z prędkością nagrywania U3. Sprawdził czy działa. No i działała na kompie w sklepie i tablecie.

3. Wracam do auta montuje kamerę na miejsce. Jadę do domu. Coś tam się znowu nagrało. Wyciągam kartę. Wrzucam do słota w Macu. Uwaga uwaga ... komunikat na Macu "Dołączony dysk nie jest czytelny dla tego komputera".

Ja już nie mam siły.

Czy jest jakaś możliwość odtworzenia tych plików za pomocą programu, który pobiorę z internetu? Pomocy! Jestem już lekko wku....wiony.

#macbook #kamerasamochodowa #problemypierwszegoswiata
  • 8
  • Odpowiedz
@WilliamKid: Jeśli dobrze pamietam to MacOS korzysta z i niego formatu.
Może miales ciężki dzień ale za to zaoszczędzisz ułamek procenta miejsca na karcie, dzięki innemu formatowi. A i szanse na to ze nowy format karty obsłuży kamerka są małe. Teoretycznie da sie to naprawić nieistniejącym programem. Pisząc to mam na myśli zabawę terminalem. Powodzenia :)
  • Odpowiedz