Wpis z mikrobloga

#ufo #uap
Wołam zainteresowanych @Heekate @Aguirre_gniew_brzozy
TLDR z wywiadu Gruscha u Tuckera Carlsona
Tucker Carslona nie trzeba nikomu przedstawiać, tak jak zbędne jest wyjaśnienie kim jest David Grusch bywalcom tego tagu . Studio byłego prezentera stacji FOX to kolejny przystanek w kampanii medialnej członka nieistniejącego już UAP Task Force.

Niestety zgodnie z moimi przypuszczeniami Steven Bassett przepowiadający Disclosure co roku od około 25 lat znowu się pomylił i nasz kontrowersyjny sygnalista nie przyniósł do NewsNation zdjęć z hangaru S4 lub innej bliżej nieokreślonej instalacji kompleksu militarno przemysłowego, przedstawiających szczątki pojazdu należącego do naszych międzywymiarowych braci. Domyślam się, że skoro Joe Biden nie wygłosił wczoraj ani dzisiaj odezwy do narodu, to do idola amerykańskiej prawicy David również nie zabrał ściśle tajnych dokumentów. Polecam zatem przygotować się na trochę więcej tego co było u Rogana, a mniej konkretów.

Dość już tego lania wody. Folia w dłoń i posłuchajmy co do powiedzenia ma nasz nowy ulubiony whistleblower, następca Lue Clue Elizondo.

- Tucker zaczyna monologiem o Foo Fighters (nie, nie tym zespołem) i że “ludzie widzieli światła na niebie od zarania dziejów”), ale dopiero wyszli na jaw ludzie, którzy mają wiedzę na temat bezpośrednich interakcji z tymi obiektami.
- Przebitki z wysłuchania w kongresie, a konkretnie fragmentów o niesławnym “biologics” i informacjach od ludzi nadal pracujących w Programie
- Standardowe przedstawienie gościa, pochodzi z Pittsburgh, studiował fizykę, wstąpił do Air Force gdzie służył przez 14 lat, później pracował w National Geospatial Agency, GS-15 level.
- Agencja zbiera zdjęcia z satelit i tworzy z nich raporty wywiadowcze zwane “geospatial intelligence”
- Grusch mówi, że nie był zainteresowany tematem UFO, prowadził briefingi dla prezydenta USA, miał dostęp do tajnych programów (black programs). On i jego wspólpracownicy traktowali tematy potencjalnego programu inżynierii wstecznej jako żart, coś z czego można się pośmiać.
- Około 6 miesięcy przed ukazaniem się kultowego już artykułu w New York Times usłyszał na jednym z briefingów od wysoko postawionego członka agencji wywiadowczych o jakimś programie niejakiego Lue Elizondo. Kilka miesięcy póżniej w artykule pojawiło się jego nazwisko i Grusch przypomniał sobie, że faktycznie ktoś taki pracuje. W 2019 dołączył do UAP Task Force trochę przez przypadek.
- Grusch był otwarty na możliwość istnienia pozaziemskiej inteligencji, ale sądził, że w UAPTF będzie chodziło o jakieś prozaiczne rzeczy.
- Grusch miał dostęp do tajnych akt z poprzednich programów takich jak AATIP/AAWSAP jak również dostęp do informacji wywiadowczych innych krajów potwierdzających istnienie Programu., co dało mu do myślenia.
- Przypomina o DOPSR, że wszystko co teraz mówi zostało zaakceptowane przez to biuro.
- Rozmawiał z “ekstremalnie wysoko postawionymi” ludźmi, którzy potwierdzili jego przypuszczenia o istnieniu takiego programu.
- Dotarł do listu Harry’ego Reida o “provisional special access program”, który jest jednocześnie “bigoted waived special access program”. Jest to najwyższy poziom tajności jaki może uzyskać program. W tym programie miało chodzić o to, że jedna z zakontraktowanych firm militarnych chciała przetransferować pewien fizyczny materiał pochodzący z programu odzyskiwaniu wraków do Defence Intelligence Agency, DIA.
- Grusch rozmawiał w Las Vegas z Harrym Reidem, który potwierdził, że ta konkretna firma posiada ten materiał od dekad, ale Pentagon odmawiał mu do niego dostępu.
- Tucker wtrąca się jaki to możliwe, że Pentagon odmawia wybranemu przez wyborców senatorowi dostępu do czegokolwiek. Grusch przywołuje konkretne paragrafy z przepisów, które mają to gwarantować, ale niestety tak się nie dzieje.
- Carlson pyta, czy również prezydent nie miał do nich dostępu. David przywołuje Atomic Energy Act z ‘54, że każdy materiał radioaktywny jest obwarowany różnymi wysokimi stopniami tajności.
- David przesluchiwał 40 osób, z których wielu miało “first hand knowledge”, ale to już wiemy.
- Przywoływany jest Project Manhattan. Carlson pyta, czy technologia nuklearna jest w jakiś sposób wynikiem programu inżynierii wstecznej, na co Grusch odpowiada, że mogło być w drugą stronę: stworzenie bomby atomowej mogło skierować uwagę “tych obiektów” na ziemską cywilizacje.
- Tucker pyta o Roswell, Grusch unika tematu, że nie może rozmawiać o konkretnych przypadkach odzyskania technologii pozaziemskiej oprócz incydentu z Magenty z ‘33.
- Grusch o Magencie: dowodzi to, że jest to problem globalny, a nie skoncentrowany na USA i że zaczął się znacznie wcześniej niż Roswell. Został zbriefowany przez “wysoko postawionego członka agencji wywiadowczych” na temat tego zdarzeniu. Informacja o incydencie została przesłana z udziałem Watykanu i OSS.
- Tucker pyta czemu takie obiekty się rozbijają. Grusch przywołuje sondy Von Neumanna czy nawet nasze sondy Voyager, której celem jest polecenie jak najdalej i nie interesuje nas czy to się rozbije czy nie. Grusch twierdzi, że nawet ludzie wewnątrz programów nie są przekonani pozaziemskim (w sensie astronomicznym) pochodzenia tej technologii. Przywołuje termin Non Human Intelligence, którego użył również w świętej pamięci UAPDA.
- Czy jest jakiś dowód na to, że te obiekty pochodzą z jakiegoś bardzo odległego miejsca w przestrzeni? - zastanawia się Tucker. Grusch uchyla się od odpowiedzi twierdząc, że to dotyczy “bardzo wrażliwych aspektów wywiadowczych”. Tucker kontraatakuje stwierdzeniem, że są hipotezy na oceaniczne pochodzenie tych obiektów. David sugeruje, że problem jest wielodomenowy i twierdzi, że są bardzo solidne teorie na temat konkretnego pochodzenia, ale sam nie widział wystarczająco dużo danych aby być pewnym.
- Tucker pyta, po co te sekrety? Grusch dopowiada, że to co się dzieje przeczy interesom kraju i bezpieczeństwa narodowego i 95% informacji powinno być odtajnione, wyłączając konkrety pozwalające na zbudowanie z tego broni.
- Bardzo zastanawiający fragment kiedy Tucker mówi, ze nie będzie pytał o potecjalne kontakty z NHI ponieważ “nie potwierdziłeś ale i nie zaprzeczyłeś, więc dla mnie jest to jasne”. Kamera pada wtedy na Gruscha, który ze skrzywionym uśmiechem przytakująco kiwa głową. Nie jestem szarlatanem od analizy mowy ciała, ale mimika twarzy Gruscha w tym momencie jest co najmniej zastanawiająca
- Grusch przywołuje rozmowę z “wysoko postawionym członkiem agencji wywiadowczej”, który tłumaczył, że głównym powodem tajności są względy kontrwywiadowcze. W skrócie: co jeśli ruscy się dowiedzą?
- Tłumaczy mechanizm, że jeśli jeden kontraktor otrzymał materiały pochodzenia pozaziemskiego to pozostali kontraktorzy mogą pozwać USA, które zapewniło przewagę konkurentowi łamiąc prawo.
- “Jestem tu aby dać do zrozumienia, że należy ujawnić podstawowe fakty:nie jesteśmy sami we wszechświecie, posiadamy odzyskane materiały i odzyskane ciała. Oprócz tego prezydent powinien zdecydować co jeszcze należy ujawnić. (…) Co może zjednoczyć lewice, prawicę i potencjalnie naszych wrogów jak nie to? Widziałeś fragment z Kongresu. Widzieliśmy AOC i Matta Gaetza w tym samym pomieszczeniu, którzy zgadzali się na temat czegoś, a nie kłócili.”.
- Jaka jest skala programu? Jakie są liczby - pyta Tucker. “Liczba jest dwucyfrowa.”
- “Dlaczego ty? Czemu nikt się nie ujawnił wcześniej?”. “Było wcześniej kilku, ja byłem po prostu w dobrym miejscu o dobrym czasie. Moim motywem są podstawowe wartości US Air Force takie jak szczerość. Nie chcę za kilkadziesiąt lat żałować, że czegoś nie zrobiłem. Przychodzili do mnie ludzie z łzami w oczach, którzy byli zastraszani.” . “Przez kogo?” - wtrąca Tucker. David kontynuuje: “przez sam program. Zostaniesz wdrożony, ale to i to jest zdradą i zostaniesz stracony jeśli kiedykolwiek ujawnisz jakiekolwiek informacje. Zaskoczony Tucker stwierdza naiwnie, że przecież jest coś takiego jak proces. Grusch szybko pozbawia go złudzeń wypalając: “prawo działa trochę inaczej w Programie”.
- Grusch był przez 3 lata w taki czy inny sposób zastraszany przez ludzi wewnątrz, co dało mu do zrozumienia, że szuka w dobrym miejscu. 3 agencje prowadziły wobec niego śledztwo, ale nie może powiedzieć jakie z uwagi na toczące się śledztwo. Te agencje chciały wyciągać jego problemy z PTSD. Po tym jak nie udało im się wyciągnąć obciążających brudów, wymyślono mu zarzuty i był przedmiotem dochodzenia przez 4 miesiące, o którym nawet w tamtym czasie nie wiedział. Dostał odmowę z FOIA kiedy chciał uzyskać informacje na swój temat.
- Harry Reid chciał stworzyć za 22 mln labolatorium do analizy materialów, które chciał uzyskać od jednej z firm zbrojeniowych.
- Nie był na Skinwalker Ranch i brzmiał trochę sceptycznie co do tego calego cyrku.
- Odnosi się do artykułu Klipensztajna w Intercept, który chciał go obsmarować zamiast faktycznie zbadać temat istnienia programu inżynierii wstecznej.
- Grusch twierdzi, że powstały technologie na bazie materiałów obecnie używanych w tajnych projektach militarnych. Niestety nie może być ujawnić bardziej konkretnych informacji.
- Oburzony Tucker przywołuje akta JFK, które zostały utajnione na kolejne 60 czy 70 lat.
- Opowiada historie LeMaya, którą wspominał już o Rogana.
- Grusch twierdzi, że żadna z osób, którą przesłuchiwał nie miała wiedzy z pierwszej ręki na temat uprowadzeń przez NHI. Powołuje się jednocześnie na badania Johna Macka.
- Tucker mówi, że wg ludzi z którymi rozmawiał istnieje powiązanie na poziomie duchowym z fenomenem UFO. Grusch przypomina słowa kogoś z Watykanu, ktory powiedział, że Watykan nie ma problemu z istnieniem NHI.
- Trochę o wyścigu zbrojeń w kontekście inżynierii wstecznej. Przywołuje artykuł z chińskiej prasy o tym, że Chiny też mają swoją UAP Task Force i używają sztucznej inteligencji do badania zjawiska.
- Wg. obu panów technologia napędu statków powietrznych stoi w miejscu, a konkretnie od lat ‘30 od momentu wynalezienia turbiny “bypass turbofan” (nie chce mi się szukać tłumaczenia). Grusch mówi, że ta technologia może potencjalnie spowodować przełom w ochronie środowiska. Tucker mówi, że przecież w lotnictwie wojskowym również nie ma przełomu jeśli chodzi o napęd, na co uśmiechnięty Grusch odpowiada, że nie ma, na tyle ile jest udostępnione do wiedzy publicznej.
- Opowiada o tym, że nie wiadomo co się dzieje z 50% środków Pentagonu wg. artykułu, który ostatnio się pojawił i jednocześnie przeznacza 5 miliardów dolarów rocznie na oprogramowanie do zarządzania finansami, więc skąd DoD ma wiedzieć
- Tucker jedzie z grubej rury: “kiedy to wszystko zostanie upublicznione”? Grusch mówi o poprawce Schumera - najwyraźniej wywiad był nagrany przed wyrzuceniem UAPDA do kosza. Obaj śmieją się z Mike Rodgersa i Mike Turnera. Gospodarz określa ich dwiema najgłupszymi osobami w Washington D.C.
- “Mike Turner, byłeś w wojsku? Miałeś do czynienia z ściśle tajnymi materiałami przez 14 lat? Bo ja tak”.
- Tucker pyta czy ktoś był zamordowany przez ludzi powiązanych z programem. Grusch mówi, ze złożył odpowiednie zawiadomienie do odpowiednich służb aby zostało to zbadane. Sam również był atakowany, kiedy “wrócił do domu i zauważył coś co jednoznacznie dało do zrozumienia, że zdenerwował pewnych ludzi, przez co czuł, że jego życie jest zagrożone”. Ataki były skierowane w tym samym czasie również przeciwko innej “znanej” osobie oraz przeciwko byłemu oficerowi wywiadu, którzy mieszka niedaleko. (Stawiam, że przynajmniej jedna z tych dwóch osób to Elizondo)
- Na zarzuty od sceptyków odpowiada tak: “NIektórzy myślą, że jestem członkiem jakiejś operacji CIA. Nie podpisywałem żadnych dokumentów na uczestnictwo w jakiejkolwiek operacji. Nie jest to też nic zaplanowanego. Nie było planu na moje ujawnienie się czy zostanie jakimś liderem frakcji, która ma dążyć do jakiejś zmiany. Zachęcam członków programu do zgłoszenia się do odpowiednich miejsc takich jak AARO (chyba się z tym trochę zapędził XD)”.
- Grusch przywołuje zdarzenie, jak jeden z pracowników pewnej agencji wywiadowczej prosto z mostu zagroził pewnej osobie śmiercią jeśli ujawni jakiekolwiek informacje na temat programu. Tucker złapał się za głowę jak to usłyszał.
- “Jeśli spytałbyś mnie parę lat temu czy UFO istnieje, to wybuchnąłbym śmiechem”
- “Jeśli istnieje jakaś hipotetyczna relacja między nami a NHI, i jeśli wiemy, że niektóre z nich są złowrogie, ludzie i tak powinni wiedzieć”
- Ostatnie pytanie Tuckera odnośnie związku broni nuklearnej z UFO. Grusch hipotetyzuje, że być może detonacje bomby atomowej zadziałały jak latarnia i ktoś zaczął się baczniej przyglądać. Wg. niego związake jest oczywisty i poleca książke UFO And Nukes Roberta Hastingsa.
  • 5
- “Jeśli istnieje jakaś hipotetyczna relacja między nami a NHI, i jeśli wiemy, że niektóre z nich są złowrogie, ludzie i tak powinni wiedzieć”


@rurarz: podejrzewam, ze to idzie po linii:
demokracja, liberalowie i ogolna wolnosc (frakcja oswieceniowa aka fallen angels) vs ogolny zamordyzm, katofaszyzm/islamizm etc i autorytaryzm(frakcja kontroli populacji aka angels, ). I to sa dwie frakcje ktore sie miedzy soba naparzaja i robia sobie u nas proxy war. My
Jest napracowanko. O takie wykopy nic nie robiłem ;)
Dzięki, ze się Tobie chciało bo dobre tldw.
Po przeczytaniu i tak sobie jeszcze obejrzałem jadąc autem.
Grush wspomina o rozproszeniu na terenie US (i nie tylko?) Szeregu mniejszych programów zajmujących się tech.uap, które nie mają struktury scentralizowanej i jest to obecnie raczej "wild wild west".
Podobało mi się jak skorzystał z okazji żeby wyzygac (w sposób kulturalny) się na Turnera i publicznie
Ło panie, dobra robota :)

Najciekawsze ze streszczenia moim zdaniem:

Tłumaczy mechanizm, że jeśli jeden kontraktor otrzymał materiały pochodzenia pozaziemskiego to pozostali kontraktorzy mogą pozwać USA, które zapewniło przewagę konkurentowi łamiąc prawo.

to i to jest zdradą i zostaniesz stracony jeśli kiedykolwiek ujawnisz jakiekolwiek informacje. Zaskoczony Tucker stwierdza naiwnie, że przecież jest coś takiego jak proces. Grusch szybko pozbawia go złudzeń wypalając: “prawo działa trochę inaczej w Programie”. + jeden z pracowników