Wpis z mikrobloga

Stresuje mnie perspektywa wykończenia mieszkania ( ͡° ʖ̯ ͡°) Głównie pod kątem finansowym. Oprócz łazienki sporo rzeczy chce robić samemu, mam trochę czasu. Służbowe mieszkanie mam do końca kwietnia, a swoje odbieram na początku stycznia.

Elektrykę i przeróbki pod nią ogarnę z kuzynem elektrykiem, podłogi i ściany z tatą i przyjacielem.

Założenia:
-Nie potrzebuje gładzi na ścianach, równy tynk gipsowy mi wystarczy.
-białe ściany, bo takie mi się podobają
-za to ciut ciemniejsza podłoga w jodelke - panele, które położę samemu
-łazienka zrobiona przez fachowca, bo tego nie poprawię za szybko
-kuchnia też taka jaką bym chciał docelowo
-sprzęt agd kupią mi rodzice
-drzwi porządne, ale rozsądne cenowo
-materac do spania i stelaż na wieszaki

Kanapę, stoły, krzesła, szafki, ramę do łóżka - to wszystko chce sukcesywnie uzupełniać.

Jestem sam, a mieszkanie ma 60m2. Mogłem wziąć 40m2 i na lajcie wprowadzić się na gotowe.
A tak no to jest jak jest. Powoli będę cisnął.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś rady, to chętnie wysłucham.

Plus taki, że wziąłem mieszkanie w marcu, więc po "starych" cenach w mieście top 5) oczywiście nie centrum, ale też bez tragedii, 10 minut autem lub 15 tramwajem do centrun), a kredyt na nie z bk2%.

#remont #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 7
  • Odpowiedz
Nie zostawiaj wyboru świateł na później, bo zostaniesz na lata z wiszącą żarówką na kablu :P A tak serio to bez obaw, pierwsze mieszkanie to przygoda, jak zacznie wkurzać z wykończeniem to i tak będzie już bliżej niż dalej końca ;)
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Proponuję rozpisać wszystko bardzo szczegółowo. Poza tym że daje to poczucie kontroli to uważam że realnie bardzo pomaga ustalić kosztorys i zaplanować wydatki oraz uniknąć pewnych błędów na etapie planowania.

Rozpisać szczegółowo czyli:
1. Każdy mebel i materiał budowlany który musisz kupić wpisujesz w Excel razem z ilością i ceną (aktualną taka jest w sklepie). Możesz podzielić sobie te produkty na kategorie (etapy wykończenia, zalecam max 3) w zależności od
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: tak to ciężko stwierdzić. Jak robiłem remont 4 lata temu to kupiłem AC6 w promocji za 39 zł/m2. Patrz na klasę ścieralności, opinie w internecie i żeby wygląd tuszował ewentualne rysy.
  • Odpowiedz