Wpis z mikrobloga

Renala pokonana. Teraz mogę robić respec.
To czym polecacie grać? Magia słaba chyba jest bo niektóre zaklecia dlugo się rzuca i jak dostanie się hita to już się przerywa rzucanie.
Trochę strach iść w siłę samą,ale w sumie może to jednak dobry plan? Albo rozdać tak do 40 w siłę a resztę np w inteligencję?
Takie rozdzielanie ma sens?
#eldenring
  • 8
Vigor do 40-60, 75% obrażeń broni pochodzi z ulepszania jej, a nie statów. Staty jak siła/zręczność na tak wczesnym poziomie gry powinno się levelować żeby tylko spełnić wymagania danej broni i nic więcej.
@Pimenistka: spelnij wymagania broni, troche w hp, udzwig itp

reszta np w faith - pobawisz sie cudami a broni daj holy/falame w zaleznosci od wrogow
albo w int - pobawisz sie czarami, broni daj magic/frost...
arcane i jakas katana w bleed...

mozesz w dex/sile jesli podoba ci sie jakas bron i nie lubisz w czary ale polecam chociaz pare w wiare zeby uzywac oczyszczania z zatruc (Flame Cleanse Me), jakiegos bufa
@3mortis: póki co od początku katana na +4 i nawet już jej nie ulepszam bo nie ma sensu xd
Mam jeszcze jakieś ekstra halabardy one są spoko duży zasięg.
Ale szkoda ze tak mało broni się skaluje z inteligencja albo wiarą.
Mam już sporo różnych infantacji i zaklec to może zrobię respec żeby jak najwięcej many mieć i jednocześnie coś pod krwawienie
Ale szkoda ze tak mało broni się skaluje z inteligencja albo wiarą.


@Pimenistka: domyslnie tak, takich ktore same w sobie juz maja jakies skalowanie itp jest malo, ale w sumie gdybys szedl w sile to takich ktore maja S tez nie ma wiele, ale pamietaj ze na wszystko mozna popioly dorzucic, czasami animacja ataku itp nadrabiaja mniejsze obrazenia.

Glupi claymore w flame albo sacred ma C z wiary, ale magiczne obrazenia
@Pimenistka: jak ma D z sily i zrecznosci to bonus sie sumuje i bedzie wiekszy niz samo D z sily

ale jesli np masz duzo wiecej sily niz zrecznosci to popiolami wystarczy nalozyc bodajze umagicznienie "ciezki" i wtedy skalowanie przesunie sie w stone sily, np z C/C na B w sile

Zobacz na przykladzie longsworda - tabelka Longsword Max Upgrades
https://eldenring.wiki.fextralife.com/longsword

Mocna miec C/D, ale mozna tez B w sile, B