Wpis z mikrobloga

Mirasy (może też Mirabelki xD), czy trzewiki wz. 919/MON to dobre buty na zimę? Jestem kucówą i szukam czegoś cieplejszego i wygodniejszego niż glany ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślę nad wariantem z ociepleniem w postaci kożucha.

Przede wszystkim interesuje mnie, czy podeszwa jest bardzo twarda, czy ślizga się na śniegu i czy chroni przed przemarzaniem. No i oprócz tego czy są długowieczne.

Załączam zdjęcie poglądowe i taguję #militaria #wojsko a także #blackmetal, może jakiś inny kuc się wypowie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie
Saule - Mirasy (może też Mirabelki xD), czy trzewiki wz. 919/MON to dobre buty na zim...

źródło: buciki

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Saule tzw. Jany nie są ani trochę wygodne, ciepłe też tak średnio ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Alternatywne proponuję Protectory Gromy lub jak masz kasy jak lodu wysokie Lowa
  • Odpowiedz
Co prawda mam wersje letnia (bez twgo misia) no ale:

czy podeszwa jest bardzo twarda,

Tak

czy ślizga się na śniegu

Raczej tak

i czy chroni przed przemarzaniem.

Raczej tak ale na -20 to to nie jest

No i oprócz tego czy są długowieczne.

Zdecydowanie tak. Tylko trzeba często pastować - jak każde skórzane buty ( zwłaszcza jak jest dużo soli na chodnikach)

@Saule:
  • Odpowiedz
Używałem ich w OSP może to była kwestia tego że już stare były ale w zimie był dramat. Ale jak przy wojskowych butach jesteśmy to pomyśl nad nowym wzorem, mi nawet w letnich przy -5 przez kilka godzin nogi nie przemarzają wystarczy w miejscu nie stać, ale jeśli szukasz zamiast glanów to wzór ci się pewnie nie spodoba
Sonic233_ - Używałem ich w OSP może to była kwestia tego że już stare były ale w zimi...

źródło: temp_file4384484737445789152

Pobierz
  • Odpowiedz