Wpis z mikrobloga

@daeun: a Ja jestem zdania że cała Europa powinna dawać od siebie więcej. Jakbyśmy przekazali kupę broni Natowksiej to Ukraina by się obroniła, Krym odzyskała , ruskim szmatom dupe skopała i byłby spokój w europie. Może nawet rosja by się rozpadła, Białorsuś ogarnęła na europejskiej podejście.

No i do każdego czołu 1 kontrolera wyślijmy :D Nie dość że broń na front dojedzie to frajerów sprzedających na lewo dojedzie :P

Pokonąć putlera
@Lord_Apatii_i_Depresji @m4rio @thority @thority mimo wszystko lepiej nasze dzikusy niż ruskich. Wiecie jakie scenariusze najczęściej rozgrywa NATO i o jakich najczęściej pisze się w runecie?

Ruscy atakują Estonię pod przykrywką prześladowań Rosjan. Dowodów w sumie nie trzeba nawet preparować:) Polska jako jedyna wysyła poważniejsze siły i samodzielnie trzyma przesmyk suwalski przez blisko pół roku, zanim NATO będzie mógł zgromadzić solidną siłę i zaopatrzenie na poważniejszy kontratak :) Myślicie, że u nas w
To było niestety do przewidzenia. Standardowa praktyka przy pomocy humanitarnej. Była nawet głośna sprawa przedstawicieli ONZ, którzy oferowali wodę/leki (opłacone przez darczyńców) za seks. Trzeba być naprawdę złym człowiekiem, by odmówić zaoferowania wody (opłaconej) osobom potrzebującym w miejscu, do którego samemu zdecydowano się przyjechać, by takiej pomocy udzielić.

https://www.rp.pl/swiat/art14286051-zolnierze-onz-w-afryce-oferuja-seks-za-jedzenie
@Zenzenzen: też oglądałem dokumenty, że po prostu fundacje żyły z pomocy dla afryki, a ta pomoc była tak naprawdę nieskuteczna. Uważam, że to jest forma arogancji białych ludzi i też uciszania wyrzutów sumienia bo wpłaciłem na fundację co pomaga murzynkom. Tylko się później się okazuje, że jeszcze więcej murzynów umiera z głodu bo w ogóle pomoc humanitarna jest generalnie nieskuteczna. Jak chcesz pomóc realnie danu krajowi to musisz edukować, budować nową
@janciopan: O! Twój komentarz przypomniał mi o tym, że miałam skomentować jakiś twój wpis "o postrzeganiu świata przez ludzi inteligentnych i jak oni popełniają błędy zakładając, że inni ludzie myślą tak samo". Aż zaczęłam szukać, ale nie mogę tego znaleźć. Niemniej - przyjaźniłam się przez kilka lat z dziewczyną należącą do Mensy i byłam na randce z chłopakiem, który też należał do tej instytucji. Chodzi mi o to, że (przynajmniej na
O! Twój komentarz przypomniał mi o tym, że miałam skomentować jakiś twój wpis "o postrzeganiu świata przez ludzi inteligentnych i jak oni popełniają błędy zakładając, że inni ludzie myślą tak samo". Aż zaczęłam szukać, ale nie mogę tego znaleźć. Niemniej - przyjaźniłam się przez kilka lat z dziewczyną należącą do Mensy i byłam na randce z chłopakiem, który też należał do tej instytucji. Chodzi mi o to, że (przynajmniej na podstawie moich
@daeun: Brakuje tylko porównania, ile z tej pomocy faktycznie istniało, bo są akcje, że pewien bogaty iwan płaci pogranicznikom, by jego nowego merca wpisali jako pomoc humanitarną i by wjechało poza kolejką. Potem w systemie mamy pomoc humanitarną, która nigdy nie dotarła, no bo nigdy nie istniała. ¯\(ツ)/¯
@janciopan: Chłopak był programistą w Google. Trochę narcystyczny, ale zarazem ekstrawertyczny, więc nie ma jakiś problemów w życiu osobistym.

@janciopan:
Dziewczyna -została data scientist, po matmie, tu już gorzej, ale ona niestety ma mocno introwertyczny charakter.

Ja wiem, że tak się mówi o osobach bardzo inteligentnych - "mają problemy w życiu, odludki itd.". Dużą rolę jednak odgrywa charakter, nie sama inteligencja. Pewnie też neurotyczność, rodzina itd.

To nie są jakieś
@Zenzenzen: Nawet jak teraz ze mną piszesz to odpowiadasz na swoje projekcje, ekstrapolując swoje myślenie. Jak czytam twoją odpowiedź to po prostu widzę, że nie zrozumiałaś kompletnie o co mi chodzi. A nie chcę mi się prowadzić tej dyskusji bo wiem, że będzie jałowa.
@janciopan: Nie wiem, może nie zrozumiałam. Może odpowiadam na swoje projekcje (jestem też trochę wstawiona btw., więc możliwe, że trochę inaczej bym odpowiedziała na trzeźwo xd).

Nawet jak teraz ze mną piszesz to odpowiadasz na swoje projekcje, ekstrapolując swoje myślenie.


@janciopan: Po prostu próbuje pokazać ci, jakie są moje obserwacje.

Po prostu trochę wyrosłam już z ufania bezgranicznie badaniom psychologicznym. Te z ostatnich kilkudziesięciu lat z zakresu psychologii należy w