Wpis z mikrobloga

RECENZEX NEWSLETTER NR 21

DLACZEGO TAK CZĘSTO WSPOMINA SIĘ POLONEZA? DLACZEGO INNE AUTA SĄ WIECZNIE PORÓWNYWANE SĄ DO POLONEZA?

Polska motoryzacja to cała plejada samochodów, jeden gorszy od drugiego (sorry, ale takie są fakty – uwielbiam te samochody, zrobiłem nimi więcej kilometrów niż autami z jakiegokolwiek innego kraju, wiem doskonale co piszę), przy czym za trzon najpopularniejszych modeli osobowych można uznać trzy auta: Fiaty 125p oraz 126p i właśnie Poloneza. Przy czym Polonez jawi się obecnie jako pojazd, o którym mówi się najgłośniej – najwięcej jest go we współczesnej popkulturze, filmach, teledyskach czy memach. Mało tego, ten wóz najczęściej jest używany jako punkt odniesienia do opisywania innych samochodów. Dlaczego tak jest?

[LINK DO WPISU]

#recenzex #motoryzacja #ciekawostki #polonez #fso
SzubiDubiDu - RECENZEX NEWSLETTER NR 21

DLACZEGO TAK CZĘSTO WSPOMINA SIĘ POLONEZA? D...

źródło: polonez-impala

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
już to kiedyś pisałem... Każdy, współcześnie odrestaurowany, grat polskiej produkcji nijak się ma do oryginałów. Jakość części zamiennych, lakierów, elektryki użytych do odrestaurowania jest nieporównywalna do oryginalnych materiałów. Jak teraz ktoś jeździ odrestaurowaną syrenką czy innym gównem, to mu się to nie psuje - bo jest poskładane z lepszych materiałów ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu:

Polska motoryzacja to cała plejada samochodów, jeden gorszy od drugiego (sorry, ale takie są fakty...

przy czym za trzon najpopularniejszych modeli osobowych można uznać trzy auta: Fiaty 125p oraz 126p i właśnie Poloneza

no niby tak, ale znowu nie przesadzajmy, bo przecież poza tym trzonem cała reszta polskich samochodów osobowych była już ...
a nie, czekaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz