Wpis z mikrobloga

#gory #wspinaczka #alpinizm #netflix

PROJECT FAKE.

Typ wlazł na 3 osmiotysięczniki w kilka dni XD
Oglądaliście dokument? Typo wlazł na górę, zszedł z wierzchołka, tam czekał na niego śmiglak i zabrał go pod kolejny wierzchołek.

Wiem, że to nie ta skala, ale to tak jakby ktoś zawiózł ci dupę na przełęcz pod giewontem, a ty bez spiny wchodzisz na giewont. Następnie schodzisz do przełęczy, a smigło zabiera cię na przełęcz pod chłopkiem i „zdobywasz” mięgusze.
Szarlatan.

Nie wchodził do obozów przejsciowych, aklimatyzacyjnych (bo był już zaaklimatyzowany) ale to tak jakby grał na kodach, bo nie zmęczył się po drodze dochodząc do tych punktów.
Czy skoro ten kolo wleciał na śmiglaku pod szczyty, to gdy ja wjadę kolejką na Łomnicę, to mogę uznać się za zdobywcę tej góry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyste_Buty - #gory #wspinaczka #alpinizm #netflix

PROJECT FAKE.

Typ wlazł na 3 osm...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Czyste_Buty: jesteś pewny, że podlatywał do przełęczy, czy najwyżej dostępnego miejsca dla helikoptera? dawno ten film oglądałam, ale zapamiętałam, że on między bazami się przemieszczał helikopterem.
Na pewno ta norweżka, która wszystkie 14 osmiotysięczników zdobyła w 92 dni była transportowana możliwe jak najwyżej (na pewno startowała z większej wysokości niż Nirmal).
Poza tym, podwózka helikopterem nie jest pod sam szczyt. One dolatuja max do ok. 6500 m. npm, więc wciąż zdobywcom
  • Odpowiedz