Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: Da się wystarczy normalnie jak wrzucisz pręt w tę dziurę na dystansie, takim okrągłym, zalejesz betonem, to to będzie się trzymać, bo beton przyklei się do tych bloczków i będzie je trzymał.
@KollA:

pręt w tę dziurę na dystansie, takim okrągłym, zalejesz betonem, to to będzie się trzymać, bo beton przyklei się do tych bloczków i będzie je trzymał.


Tak, będzie dopóki nie dostanie obciążenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiotrFr: Całość rozchodzi się o odpowiednią przyczepność wylewanego betonu do tych bloczków, jeśli będzie wystarczająca do utrzymania tych bloczków do wylanej płyty, to to będzie bezpiecznie pracować.

Zasada jest podobna do wylania stropu na szalunku nie traconym, tu masz tracone to deskowanie nadające kształt płyty stropu.

Jakąś analogią jest strop Kleina, gdzie pomiędzy cegłami są pręty, czy płaskowniki. My nie jesteśmy przyzwyczajeni do akurat takiego rozwiązania jak wrzuciłeś i patrzysz, że
KollA - @PiotrFr: Całość rozchodzi się o odpowiednią przyczepność wylewanego betonu d...

źródło: image.png.b1609fe9741338e794b44aae66946243

Pobierz
@PiotrFr: Tą analogią są przekroje pod punktem b), bo dwuteowniki w punkcie a) to są już prostopadłe belki, na twoim zdjęciu są wylewane ze zbrojeniem (widać takie przerwy co jakieś pomiędzy tymi pustakami stropowymi).
Różnica, że w Kleinie te płaskowniki są ciutkę niżej, to bardzo drobny szczegół.