Wpis z mikrobloga

@Yurakamisa: Przypominam, że alternatywa mają być ruskie czołgi na granicy. Poza tym nie wyjadą wszyscy Ukraińcy, których są u nas miliony, armia UA potrzebuje 500k ludzi.

Prawa człowieka to nic innego jak figura retoryczna mająca uzasadniać to czy tamto przed opinią publiczną. Nie przeszkodziły Izraelowi dokonać ludobójstwa w Gazie, Amerykanom zabijać ludzi w imię ropy, czy walczyć z wolnym handlem, Polsce przetrzymywać nielegalnie więźniów CIA, Brytyjczykom otwierać obozow koncentracyjnych dla Burów,
Prawa człowieka to tylko postulat, a nie stan faktyczny i tylko wyłącznie na spokojne czasy. A te się już skończyły.


@blehblehbleh: a to spoko jak zamkniemy cie w obozie koncetracyjnym dla ludzi z depresją (dla okazów za słabych do zycia w nowoczesnym świecie) to będziesz się cieszył że kraj staje się coraz silniejszy a prawa człowieka to tylko wytyczne xd
@Yurakamisa: W jaki sposób wpadłeś na to, że argumentum ad personam zmieni coś w kwestii tego, że weszliśmy w okres światowych turbulencji, które zawsze wiążą się z wzmożoną aktywnościa wojenna, a ta z kolei z ograniczeniem swobód obywatelskich? I jak wpadłeś na to, że mi się np. pobór do tego czy innego wojska podoba? Nie podoba, ale obawiam się, że młyny świata mielą bez zwracania uwagi na nasze preferencje i uczucia.
Fakt, że Bajzelman jest przeciwko wysyłaniu Saszkow na Ukrainę celem wcielenia ich do wojska, co jest zarówno w interesie wysiłku obronnego UA, jak i w interesie Polaków, jeżeli Ukraina rzeczywiście broni nas przed Rosja, dowodzi, że albo sam jest Saszka, albo ruska onuca xD


@blehblehbleh: Nie jestem przeciw rusofilu z petersburga, jeżeli sam rząd Ukrainy będzie chciał mobilizować swoich obywateli, tylko martwi mnie co będzie za X lat, jak Polske napadnie
Tak tak i jesteś oddany sprawie Ukrainy xd


@Yurakamisa: Wam się już w mózgu gotuje. Nazywacie onucą kogoś, kto chce żeby armia Ukrainy była silna i miała dostęp do kolejnych rekrutów, a więc była w stanie kontynuować walkę( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy czasem jako ruska onuca nie powinienem robić wszystkiego, żeby Ukraina miała jak najmniej żołnierzy? Bo w tym momencie to ty piszesz rzeczy przez które Ukraina
@Yurakamisa: zalezy czy otrzyma i utrzyma status uchodzcy. Osoby wzywane do sluzby beda go tracic. Tzn tak zakladam, bo to logiczne rozwiazanie.
Nie wiem czy bedzie juz w 2024, ale w kolejnych latach wojny to raczej bedzie koniecznosc. Juz jakis czas temu mowia o tym na Ukrainie.