Wpis z mikrobloga

@Gonzzo: Ale tutaj Trybunał wcale nie stwierdza że Rada ta jest konstytucyjna, tylko to, że prawo które jest obecnie rozpatrywane już nie obowiązuje bo zostało zmienione na nowe - i przytacza je. Wystarczy jednak przeczytać dlaczego to stare prawo było uznane za niekonstytucyjne by prosto stwierdzić, że nowe również jest niekonstytucyjne.

A czy jest na to konkretny wyrok? No nie ma. Czy ten stary wyrok może obejmować również zagadnienie RMN jak
@skdk zrobił i na to jest wyrok że to nielegalne. Potem była nowa ustawa która robiła to inaczej i na ta druga nie ma wyroku TK. Czyli nie ma podstaw aby nie stosować tej drugiej ustawy. A pierwsza jest nieważna
Nie ma wyroku. Jest tylko wyrok na pierwszą ustawę (zarząd powoływany przez ministra, a ten jest powołany przez RMN) z tym związana. Ale nawet jeśli by był no to obowiązuje stara ustawa gdzie zarząd powoduje KRRiT. Na pewno nie minister.
@Gonzzo żyjemy aktualnie w #!$%@? prawnie kraju. PiS 8 lat dokonywał gwałtu na konstytucji, podcierał się zasadami które funkcjonowały od 89 oraz brutalnie z buta realizował swoje cele wbrew wszystkim i wszystkiemu.

Nie da się odgwalcic państwa, ale siedzieć z założonymi rękami kolejne lata do czasu #!$%@? dudusia też nie można.

Skończy się to wszystko #!$%@? pisu na śmietnik historii po kolejnych wyborach i uchwalenia nowej konstytucji, wyczyszczeniem TK, SN, KRSu etc.
@krzych0: iks de iks de.
Fakt jest taki, że problem polega w sposobie a nie zasadności takiego działania. Jest uzasadnione #!$%@? PiSu, ale nie sposobem nielegalnym. Przyjdzie inna władza z poparciem, która rządy PO uzna za gwałt i też będzie mogła nielegalnie coś zmieniać?

Ja oczekuje legalnego działania rządu, bo czym on się będzie różnił od tego PiSu?
@Gonzzo: Szkoda dyskutować. Panuje jakieś dziwne ogłupienie społeczeństwa, które przymknie oko na wszystko i wszystko wytłumaczy, byleby było to przeciw pisowi. Oczywiście przyjemnie ogląda się kwik pisowców, natomiast jeśli ktoś ma jakiekolwiek szersze spojrzenie niż "hehe #!$%@?ćPIS" to w obecnej sytuacji widzi oprócz pozytywów w postaci odsunięcia pisu od TVP również duże ryzyko i niebezpieczeństwo, jakie powstało przez metody użyte przez rząd.
@Gonzzo: to jest właśnie przedmiotem sporu. Sienkiewicz argumentuje to tym, że w związku z niekonstytucyjnością zapisów o wyborze obsady spółek, zastosował się do kodeksu spółek handlowych. PiS nie mogło i Sienkiewicz też nie może, bo od tego jest KRRiT. Mi się wydaje, że to wszystko jest pretekstem do rozpoczęcia dyskusji nt. reformy mediów i ewentualnego weta prezydenta, albo dowiezienie takiego TVP do czasu wyborów prezydenckich. Ja osobiście mam z tym problem,