Wpis z mikrobloga

Około miesiąc temu pisałem, że niedługo na wykopie otwarcie będzie się mówić, że to Ukraina sprowokowała atak rosji. Nastąpiło to szybciej niż myślałem. Parę dni temu użytkownik @miku555 nie tylko napisał coś takiego, ale porównał obecną sytuacje Ukrainy do sytuacji Polski w 1939. Zasugerował w ten sposób, że Polska wtedy sama sprowokowała 3 Rzesze do ataku na nią. Mamy już do czynienia nie tyle z powtarzaniem antyukraińskiej retoryki co zwyczajnie wygłaszaniem historycznych bredni oczerniających również i nasz kraj. Wpis ten dostał prawie 50 plusów czyli widocznie duża część osób na wykopie zgadza się z tym, że nie tylko Putin, ale i Hitler zostali sprowokowani i nie mieli wyjścia jak dokonać inwazji.

Ja nie mówię, że za tymi wpisami stoją koniecznie rosyjskie trolle. To mogą być również tak zwani pożyteczni idioci. Faktem jednak jest, że jeśli ktoś ogląda kanał #andromeda to wie, że tego typu narracja jest powtarzana w rosyjskich mediach. Świadomie lub mnie głosicie rosyjską propagandę. Putin wręcz sam od początku mówił, że został do tej inwazji sprowokowany. Rok temu za mówienie o szczekaniu NATO pod drzwiami rosji przez papieża Franciszka, był on na wykopie powszechnie krytykowany. Dziś prawdopodobnie wykopki by powiedziały, że papież coś mądrego wreszcie powiedział. Nie mam już na to słów.

#wojna #rosja #ukraina
Al-3_x - Około miesiąc temu pisałem, że niedługo na wykopie otwarcie będzie się mówić...

źródło: uhuh

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Historia oceni czy Ukraińcom ta wojna wyjdzie na dobre. Na razie doprowadzili kraj do ruiny i pozbyli się połowy obywateli. Winę za agresję ponosi Putin, ale prawda jest taka, że to Amerykanie i Europa Zachodnia podpuścili Ukraińców roztaczając im wizje wyrwania się z kacapskiej strefy wpływów nie pokazując realnych sił i woli do obrony Ukrainy. Dlatego Putin po prostu mając duże siły zbrojne postanowił przetestować układ sił. I wszystko wskazuje
  • Odpowiedz
@Al-3_x: No ja tam ciągle kisnę z porównania Hamasu do polskich Powstańców xD Ostatnio było na X parę newsow o Rustemie Umerowie, tatarze krymskim, to też ze względu na urodę chcieli zrobić z niego szyda xD Kij wie czy to trollownie, czy po prostu polscy żydożercy, bo takich też ostatnio pełno.

Tyle hitów już czytałem, że satyra i kabaret przy tym wymięka i pozostaje się śmiać z tych imbecyli.
  • Odpowiedz
Amerykanie podpuścili Ukraińców


@crash210: Nie jestem tego teraz aż taki pewien.
Jeżeli już to Brytyjczycy a nie Amerykanie:
Ostatnio gdzieś tam czytałem, że nawet sam Biden starał się tłumaczyć Zełenskiemu, że te groźby Putina to są na serio i żeby negocjował, ale jak o ścianę...

Dlatego pisałem o podobieństwie do władz Polski z czasów drugiej wojny - życzeniowa polityka oderwana od rzeczywistości: mamy moralną rację więc przemy dalej, mimo że doprowadzi
  • Odpowiedz
@miku555: No ale szkolili ich i zbroili. Zapewne też zapewniali o pomocy i wsparciu rozpoznaniem. Ukraińcy kalkulowali że mają za sobą mocarstwo i postanowili się bronić. Amerykanie przed samą wojną trochę pokazali słabość Afganistanem i #!$%@? Bidena o akceptacji "małych wejść" przez Rosjan. Więc Putin nie miał też tak do końca jasnej sytuacji czy Ukraina będzie się bronić i USA za nimi twardo stanie. Jakby wiedział że ugrzęźnie na dwa lata
  • Odpowiedz
@panzerfucker: No doprowadzili ich kraj na do stanu ruiny Rosjanie. Lepiej Ci? Ukraińcom na pewno ta myśl też pomaga. Tylko prawda jest taka, że polityka międzynarodowa to gra i jak się ma słabe karty to się przegrywa. Ukraińcy całkiem możliwe że źle to rozegrali, ale wojna jeszcze trwa, więc nie przesądzam. Historia oceni czy wyszli na tym dobrze. Na ten moment sytuacja dla nich wygląda #!$%@?.
  • Odpowiedz
No ja tam ciągle kisnę z porównania Hamasu do polskich Powstańców xD


@eeehhh: Jak był atak Hamasu na ludność cywilną, to mówiłem, ze robią sobie powstanie warszawskie i cała Gaza będzie #!$%@?. I dokładnie to się realizuje.
  • Odpowiedz
@phxx: No i teraz możemy zacząc dyskusję o jakimś okupanctwie, a prosta prawda jest taka że biedne islamistyczne szajbusy zamiast robić państwo i zrobić żydom jakąkolwiek konkurencje w regionie, BA - nawet budować własną infrastrukturę czy zakłady pracy, woleli zrobić z siebie męczenników w imię #!$%@? wie czego - bo nawet reszta arabów ma to gdzieś.
eeehhh - @phxx: No i teraz możemy zacząc dyskusję o jakimś okupanctwie, a prosta praw...
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Od początku wojny tak twierdziłem. Nic się nie zmieniło. Niestety, ale czczenie zbrodniarza Bandery jest jednym z powodów tej wojny (zapewne realne powody były inne, ale były dobrym zapalnikem). Nawet z takich banalnych rzeczy jak gry komputerowe jestem w stanie potwierdzić, że były osoby z Ukrainy gloryfikujące tego śmiecia zanim konflikt wybuchł, więc nigdy tak nie ma że coś jest czarno-białe a ma różne odcienie szarości.
  • Odpowiedz