Wpis z mikrobloga

Jestem na nowej instalacji elektrycznej od dwóch miesięcy. Właśnie przepala mi się druga partia żarówek w domu. Dwie różne firmy żarówek, a trzaskają jak powalone. Jest możliwe, że coś w instalacji jest nie halo, że tak się dzieje czy zwyczajnie trafiam ciągle na felerny towar?

#elektryka #instalacjaelektryczna
  • 18
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: multimetr kup, zmierz napięcie i natężenie w oprawce (jak coś się w ogóle na tym nie znam, ale jak jest większe niż nominalne dla żarówki - masz #!$%@?ą instalacje)
  • Odpowiedz
  • 0
@PachneImbirem moze masz za wysokie napiecie ¯_(ツ)_/¯ niestety bez miernika nic nie sprawdzisz. Zapros elektryka wyjdzie Ci taniej no chyba ze kumasz cos elektryki
  • Odpowiedz
@Patryk4 możesz nie wierzyć, ale tak. Na markety idzie inna partia jak do normalnych sklepów. To samo ma sie miejsce między nawet berlinkami kupionymi w biedronce a zwykłej żabce czy pssach. Marketowe tańsze o 10% a jednym trzyma dłużej innym krócej. Zależy ile swiecisz. Nauczony doświadczeniem daje ludziom zwyczajnie sam gwarancje, że im wymienie te ledówke jak padnie szybciej niż 2 lata. W przeciągu ostatnich dwóch lat jeden raz. A zrobiłem tego
  • Odpowiedz
sklepie elektrycznym będzie lepsza


@Patryk4: czesto tak jest. Dla dużych sieci czesto są produkty gorszej jakości, produkcja budżetowa.
Czesto jakiś produkt kupisz taniej w casto czy leroy niż w sklepie firmowym.
Oczywiście nie tyczy się to wszystkich producentów.
  • Odpowiedz
@Patryk4: żaden renomowany producent nie będzie z siebie robił idioty i produkował bubli pod swoim logo specjalnie na markety, gdzie zaopatruje się większość ludzi. To byłby zwykły strzał w stopę. Nie czytaj tych bzdur.
  • Odpowiedz
@Socah: @Zarzutkkake @vitovia @joks @Patryk4 @Tfuj_ex @kilo-bravo @Hariel @Smarek37 bardzo dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi, ja kompletnie się na tym nie znam, wiem jedynie że poszło 30k bez FV na elektrykę z którą się użeram, bo to nie jedyny problem u mnie z prądem. :( Czy któreś z Was jest z południa Wielkopolski i za odpowiednią zapłatą byłby w stanie mi to zmierzyć? Pytam bo nie znam nikogo, to mały też
  • Odpowiedz
  • 0
@PachneImbirem no to jesli to nie jest nic z efektem wow, to grubo wzieli. Kurde moze zaczne sie bardziej cenic bo po mnie nie trzeba poprawiac ((oo))
  • Odpowiedz