Wpis z mikrobloga

Chcę w tym mieszkania zamontować klimę. Stan deweloperski, więc chcę to zrobić od razu.

Ostatnie piętro, ale jednostki zesnetrznej chyba na dach nie mogę wrzucić? Tzn mogę, ale pewnie ludzie z bloku się zesrają. Wtedy bym ją dał na balkonie tam gdzie zaznaczyłem.

Pytanie jaka moc, firma i w jakiej kwocie się zamknę? Na co zwrócić uwagę? Nie chcę cebulic, bo tego już długo później nie zmienię, ale też nie potrzebuję top of the top. Po prostu coś rozsądnego.

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #klimatyzacja
PanLodowegoOgrodu - Chcę w tym mieszkania zamontować klimę. Stan deweloperski, więc c...

źródło: b250eaa0c9744e0f9b8edd0baa4d5185

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: od jednostki wewnetrznej niech ci poprowadza rurkę w ścianie (w bruździe) do miejsca gdzie jest odpływ kanalizacyjny zlewu i o ile już zlew będzie, to niech go wepną do odpływu, a jak nie, to niech pozostawią trochę dłuższy i niech ci hydraulik to podłączy pod odpływ jak będzie zlew montował.
Typ od klimy będzie wiedział co i jak.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: zapomnij o dachu. Pierwszy przeciek w komórce na dole i administracji przypomni się że podziurawiłeś dach, będziesz udowadniał że białe jest białe. Dawaj na balkon i odpływ do zlewu.
Szukaj rotenso, hisense, gree, Mitsubishi, daikin. Kolo 4k powinna kosztować w miarę dobra jednostka z montażem.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu rób na balkonie, w razie czego nie ma problemu chociażby z serwisem. Jednostka tak 3,5 kw bym dała. Popatrz na urządzenia Gree, najlepsze pod kątem cena/jakość. Wejdź najlepiej na stronę Gree Polska i tam możesz poprosić o podanie autoryzowanych instalatorów ich urządzeń. Dostaniesz wtedy na maila dane kontaktowe :)
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: tego nie robi sie w tynku tylko ściane skuwa się, jeśli to silka to moga i do połowy głębokości. Nie wiem czy jest sens tak ściane konstrukcyjna kosić w poprzek ;) ja mam wysokosc pomieszczen 2,8m i u mnie nie chcieli robic nad oknami
  • Odpowiedz
będę musiał zaufać specjaliście, który będzie to montował


@PanLodowegoOgrodu: no ja zaufałem i po nowym roku uderzam do prawnika żeby wysłał partaczowi pismo, przecieka mi przewiert
który zrobił i mam mokra ścianę w pokoju. Debil mówił, ze zrobi lepiej niż moja sugestia jak ma to zrobić...
  • Odpowiedz