Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Chcę się pozbyć samochodu - do niedawna było z nim wszystko ok i włożyłem w niego sporo pieniędzy (remont zawieszenia, skrzyni biegów, wymiana wydechu, hamulców, niedawno wymieniony rozrząd), niestety ostatnio zorientowałem się że bierze olej, co ostatecznie przelało czarę goryczy wobec tej #!$%@?. Rynkowa wartość samochodu wynosi około 18-19 tysięcy (zakładając że wszystko jest sprawne). Oczywiście nie jestem Januszem który chce wcisnąć komuś igiełkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) i w związku z tym zastanawiam się nad optymalnym działaniem

Co byście zrobili na moim miejscu:
1. Naprawili i próbowali sprzedać
2. Sprzedali "jak jest" obniżając cenę wobec rynkowej o jakieś powiedzmy 3-4 tysiące
3. Oddać do skupu aut lub na złom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Wprowadzić go w pokrzywy i o nim zapomnieć.

Jest jakaś inna opcja?
#samochody #motoryzacja #pytanie #mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
@cotamguwniaki: a jesteś pewny, że Ci się gdzieś wyciek nie zrobił?

Jak będziesz sprzedawał to wystaw w cenie rynkowej i raczej nic nie wspominaj o tym braniu oleju jak chcesz sprzedać... Jeśli auto jest wizualnie w takim stanie, jak dbałeś o nie mechanicznie to pójdzie szybko jak to jakiś vag/bmw.

Te naprawy co robiłeś po za skrzynią to normalne w aucie kilkunastoletnim.
  • Odpowiedz
@prezeees: Był wyciek, który usunąłem (wymiana uszczelnienia chłodnicy oleju), mimo wszystko samochód wciąż bierze olej.
Zatajenie tej informacji raczej nie wchodzi w grę, bo kupujący i tak może wrócić do mnie po jakimś czasie z roszczeniem z tytułu rękojmi - nie chcę podejmować tego ryzyka, a dodatkowo nie spałbym dobrze w nocy tak robiąc.
  • Odpowiedz
@cotamguwniaki: 300ml na 1kkm, mało nie jest. Ja bym sprzedawał tak jak stoi i tylko wspomniał że czasem trzeba dolać olej. Swoją drogą sporo silników zużywa olej.
  • Odpowiedz
@cotamguwniaki: sprzedaj, nic nie gadaj! Skąd masz wiedzieć jakie to jest prawidłowe zużycie oleju? Gdzie to jest napisane? Jesteś osobą prywatną i nie musisz się na tym znać. Jeśli dopiero Cię gość zapyta czy bierze coś oleju, to mówisz, że no czasami coś dolewam, ale w sumie to nie liczyłem ile i co ile.
  • Odpowiedz
@cotamguwniaki: przecież to żaden pobór. 2.5l prawie na cały interwał. Nawet bym o tym nie wspominal. U mnie jest opel co bierze 2L ale na 1000km.
Na 8k wezmie 16L oleju
  • Odpowiedz
@ArekMaupa: To i tak daleko od rekordu. miałem też opla który nie palił 2L na 1000, tylko... 5L na 1000.

a ten to zaczynał od 0.5L, potem zrobiło się litr. potem zrobiłem płukankę i po niej 2L.
Teraz w nim zmieniam olej z 10W40 na 5W30 bo cenowo wychodzi to samo, na na bieżąco dolewając i sam się zmieni ;) powinno byc lepiej i dłużej powinien pochodzić. Kiedyś nie szło dostać
  • Odpowiedz