Wpis z mikrobloga

@Megasuper jak wszystko ma w nazwie "akustyczny", "wygłuszający", "tłumiący" - to śmierdzi mi to naciąganiem. Zwłaszcza, że ludzie często narzekają, że efekty są mało zadowalające.
  • Odpowiedz
  • 3
@Megasuper działa dobrze ale trzeba przykładać się do detali.

Bardzo ważne jest żeby unikać "sztywnych mostków". Detale połączenia ściana podłoga sufit. Głupia puszka elektryczna może sporo pogorszyć efekt jeśli dotyka ściany i przenosi wibracje.

Rób przedscianke na elastycznych akustycznych wieszakach. Na nich ruszt. Cięższe płyty np Knauf diamand sporo dają albo inne cementowe albo 2x normalny karton gips.

Popatrz sobie na katalog techniczny knaufa - mają dość dobrze rozpisany efekt akustyczny przedsciank.
  • Odpowiedz
@Megasuper ludzie piszą tutaj różne rzeczy a ja Ci napisze co zawsze pomaga i zrobiłem tak u siebie bo sąsiad za ścianą w sypialni i było wszystko słuchać.

Przedscianka z płyt GK o grubośći 10cm a w środek wata akustyczna w plastrach i profile można dać dodatkowo maty wygłuszające i na to karton gips..u mnie pomogło w 100% nic już nie słyszę, robię tak u klientów i są zadowoleni
  • Odpowiedz
@Wykop24h Jak rozwiązujesz sprawę wygłuszenia w wykończonym mieszkaniu, gdzie masz jastrych i posadzkę? Wycinasz te 10 cm podłogi od sciany aby postawić przedściankę na stropie?
  • Odpowiedz
@Megasuper: kwestia ile jestes w stanie poświęcić cm ściany, najlepszy efekt jak masz 10cm to zrobić co 4cm płytke GK najtańszą niż raz akustyczną z wełną, tylko płyta nie może działać jak membrana wszystko izolowane na gumie mocowane nigdzie ma nie dotykac niczego bez izolacji akustycznej a w sumie nie wiem czy powietrze nie daje rady tak samo dobrze jak wata ja robiłęm i tak i tak i roznice nie widze
  • Odpowiedz