Wpis z mikrobloga

Pytanko. Wprowadziłam się do nowego mieszkania i nawet nie przypuszczałam, że będzie taki problem bo to jest praktycznie centrum miasta wojewódzkiego (stara kamienica) otóż

Nie ma tutaj światłowodu, niby w planach jest podłączenie ale plany są za rok, a pewnie nawet i później. Prawdopodobnie nie ma kabla koncentrycznego. Ogólnie się nie znam. Jakie mam możliwości jeśli chodzi o neta. Potrzebny taki żeby 2 osoby mogły normalnie pograć i żebym nie zbankrutowała.

Czekam na opinie ekspertów.
#internet #internetdomowy #pomocy
  • 6
  • Odpowiedz
@Tyrande: LTE, jakiś plan od operatora. Ja używałem swego czasu z t-mobile. Transfery po 150 mbit, pingi po 20 ms. Dało się tego normalnie używać.
  • Odpowiedz
@Tyrande jak kabla brak, to jedynie mobilny, kupić starter z różnych sieci no testować, tak chyba najłatwiej ? odległość od anteny nic nie mówi, ja widzę z okna z Play a net 5-7mb na 5g xd full zasięg, a plus już 100-200mb i nawet stabilny ping.
A strefy domowe np. z Orange, to samo najpierw test, bo miał biały i net 10mb nie przekraczał, a ping skaczący. Oczywiście po okresie ok miesiąca,
  • Odpowiedz
Czekam na opinie ekspertów.


@Tyrande: kup 4 startery, sprawdź która sieć jest najsilniesza i wykup jakiś pakiet. Sprawdź, czy sąsiad nie ma niezabezpieczonego WiFi :-) Co z kablówkami?
  • Odpowiedz
@Tyrande: nie masz wielkiego wyboru, tylko lte. Ewentualnie radiowy, ale to raczej wymierająca technologia i mało gdzie jest.

Oferty lte zmieniają się stale, sprawdź bieżącą ofertę zamiast bazować na czyjejś. Ja dwa lata męczyłem się na no limit od tmobile i taj naprawdę zależy to od razu pory dnia i obciążenia sieci. W godzinach pracy super net i wysokie transfery, w piątek wieczorem jak pół okolicy korzystało z internetu naraz (bo
  • Odpowiedz