Wpis z mikrobloga

Mireczki,

kiedyś za gówniarza dostałem pod choinkę zestaw klocków Cobi, co jak na tamte czasy i warunki rozwaliło mi łeb. To był niebieski samochód chyba policyjny. Miał dość spore terenowe koła ze srebrnymi kołpaczkami. Karoseria był a z tego co pamiętam w części jednym sporym kawałkiem a samo autko było pewnie ciut większe od autek z serii lego speed champions. Była też do tego figurka policjanta ubranego na czarno. Czy ktoś jest w stanie jakoś namierzyć ten zestaw? W ogóle jest możliwe kupno starszych modeli cobi?

Przedział czasowy to strzelam między 1998 a 2004 max

#lego #cobi #legotechnic
  • 3
  • Odpowiedz
@Hayabussa: wątpię byś coś znalazł, próbuj pytać na forach, na facebooku są jacyś fani cobi, może ktoś coś wie. Cobi odstawało jakością od lego, wszyscy to traktowali jako gorszy odpowiednik bo jakość była zawsze gorsza i nigdy lego nie dogoniła.

Ja też miałem małe zestawy cobi, kosztowały 12 zł i fajnie się tym bawiło, ale każdy kolejny zestaw niewiele się różnił od poprzedniego, klocki praktycznie były takie same i mało było
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Jest stronka katalogująca zestawy - https://cobi.club/ ale raczej nie ma szans, możesz też spróbować zapytać na grupie fb "COBI Fans (OFFICIAL)".
Starsze zestawy cobi tak jak lego - szukaj na olx, allegro, ale tak stare to raczej marne szanse, zwłaszcza zestawy nie wojskowe.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: były dwa odlewy pasują do opisu. Jedno to ciężarówka 6 kół, drugie to Jeep 4 koła

Zdjęcie Jeepa może być inne niż miałeś bo przez lata były różne warianty z różnymi detalami i ja miałem podobnego ale miał inne koła
SzubiDubiDu - @Hayabussa: były dwa odlewy pasują do opisu. Jedno to ciężarówka 6 kół,...

źródło: 2213_rd

Pobierz
  • Odpowiedz