Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co na trądzik? Jestem facetem więc izotek odpada, gdyż ten obniża teścia permanentnie o 30%, na stałe zeruje libido i powoduje zaburzenia wzwodu niemożliwe do wyleczenia. Nie mówiąc o reszcie uboków.

Tretynoina na skórę działa jako tako, ale raczej słabo.

Coś innego?

#tradzik #niebieskiepaski #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim:

Co na trądzik?


Jest sporo rozwiązań. Złotym standardem są retinoidy, a więc tretynoina, adapalen, tazaroten i trifaroten, które stosowane miejscowo trwale przebudowują skórę i zmieniają (regulują) funkcjonowanie aparatu łojowego. Poza tym stosuje się miejscowe antybiotyki (klindamycyna, erytromycyna), które mają działanie przeciwzapalne, kwas azelainowy (Skinoren) oraz nadtlenek benzoilu. Wspomagająco można zastosować kwasy aha (glikolowy, mlekowy) oraz kwas salicylowy. Kluczowa jest również odpowiednia pielęgnacja czyli mycie twarzy 2x dziennie łagodnym preparatem, nawilżanie
@mirko_anonim: nie wiem skąd ci się te skutki uboczne wzięły, ale rzeczywiście izotek ma ich sporo i trzeba wziąć je pod uwagę. Testowałam pierdyliard antybiotyków i maści i w końcu moja dermatolog rołożyła ręce i dostałam izotek. Z własnego doświadczenia: izotek podnosi cholesterol albo na niego wpływa, bo w trakcie stosowania miałam ponad 230, gdzie norma była 190? (Jeśli ktoś zna się lepiej to niech podpowie) z takich skutków ubocznych odczuwanych