Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: miniaturyzacja jest różnej skali


@elektryczny_mariusz: Nom, a ty nie określiłeś skali. Na focie masz miniaturyzację ledów w postaci wyświetlacza, które często wykonywano ręcznie pod mikroskopem oraz układu scalonego, które było już zautomatyzowane i niemożliwe do wykonania przez człowieka ręcznie. Twój koment nie miał zbyt wiele sensu zwyczajnie.

@miku555: nie widziałem jeszcze takiego wyświetlacza. On działa po i2c? Jak się nazywa?


@walokid:
Kryspin013 - >@Kryspin013: miniaturyzacja jest różnej skali

@elektryczny_mariusz: No...
  • Odpowiedz
Na focie masz miniaturyzację ledów w postaci wyświetlacza


@Kryspin013: Wydaje mi się, czy ten wyświetlacz ma pod sobą scalaka? Wydaje mi sie, że jest coś za mało tych nóżek jak na samodzielny wyświetlacz bez sterownika, no i nóżki nie wyglądają na takie z wyświetlacza.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Wydaje mi się, czy ten wyświetlacz ma pod sobą scalaka? Wydaje mi sie, że jest coś za mało tych nóżek jak na samodzielny wyświetlacz bez sterownika, no i nóżki nie wyglądają na takie z wyświetlacza.


@motonita: Zobacz wideo wyżej które wkleiłem. tam są 4 7-segmentowe wyświetlacze led którymi steruje się bezpośrednio przełączając wyświetlanie konkrentej cyfry w czasie. Masz 7 nóżek połączonych wspólnie między wszystkimi wyświetlaczami i 4 nóżki przełączające
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czyli jeśli dobrze rozumiem, to coś na zasadzie telewizora kineskopowego tyle, że zamiast tysięcy pikseli mamy ich niejako 4 z 7 subpikselami i wyświetlają one obraz po kolei przez odpowiednio krótki czas? Nóżki "przełączające" pełnia rolę wspólnej anody?
  • Odpowiedz