Wpis z mikrobloga

Nie chodzi o keofine, bo tak to by kupna herbaty zakazali dla dzieci. Zobacz sobie skład energetyków


@Janishek: zobaczylem, ktorego skladnika sie boimy gdzie zabroniono tez sprzedawac inne napoje ze wzgledu na ten skladnik?

Niestety mam tylko niemieckiego energy drinka pod reka, ale w Polsce chyba nie dorzucaja do niego uranu.
Pobierz Strahl - >Nie chodzi o keofine, bo tak to by kupna herbaty zakazali dla dzieci. Zobac...
źródło: IMG_5408
@Kulek1981: nie może kupić żadnego, bowiem ustawa nie mówi nic o "energetykach" a jedynie o napojach (dowolnych), w których zawartość kofeiny wynosi więcej niż 150 mg/l. Jeśli kupi, to wynika z niedouczenia sprzedawcy.
@Kulek1981: Prawo Marcina tłumaczył to ostatnio na yt, że zakazane jest kupno przez nieletnich napoju który ma w nazwie napój energetyczny lub napój energetyzujący. Cała reszta jest legalna
Bardziej energetyzująca jest kawa lub zielona herbata


@Kulek1981: przecież od kilkunastu lat w Polsce obowiązuje prawo UE, które określa minimalną ilość kofeiny dla produktu energetyzującego, dokładnie to 32mg/100 gram. Kawa ma więcej, bo UWAGA kofeina występuje naturalnie w kawie. Widzę po wpisach, że o tym nie wiedziałeś.
Dam Ci lepszą problem - prawo dopuszcza produkt spożywczy w którym THC stanowi nie więcej niż 0,3% masy całości. Chodziło o fakt, żeby jedzenie
@Kulek1981 mój Boże co za następny ograniczony. Nie rozumiesz w jaki sposób napoje energetyczne przemawiają do młodych bardziej niż kawa i że są szkodliwe na dziesiątkach innych poziomów niz kofeina? Poczytaj #!$%@? 15 minut zanim zaczniesz wrzucać pseudo śmieszne pościki, blaznie Xxdzdxd xdxdxxxd xdxxx d
O smak, o pobudzenie no i o influencera który reklamuje energetyki i chcesz być jak on. Celebryci dla dzieci nie reklamują kawy w kubku z żabki.


@Hexenbrenner: xd najgłupsze wytłumaczenie jakie słyszałem, chyba że to bajt
Aha, więc jest poza limitem, ale spoko, bo to naturalna


@Kulek1981: wiesz, jaki jest argument nie do podważenia? Widziałem dzieci lat 11, które piły Monstera. I posłuchałem o czym mówią. Komentowali nowy smak. Spytałem się ile mają lat i powiedziałem im, że od tego staje się człowiek głupi. :(