Wpis z mikrobloga

@Kulek1981: Trochę się zgadzam, ale podejrzewam, że tak długo jak będzie to napój gazowany z zawartością kofeiny 32mg/100ml to ciągle będzie tak samo traktowany. Niby część monsterków też zawiera soki, ale one akurat są zwykle dopakowane tak czy siak cukrem.

Nie znam treści ustawy, więc się nie będę kłócił. Natomiast wydaje mi się, że Frugo ze swoimi energolami jednak chciał zebrać część tego samego rynku i ma sens jeśli by podlegał
@Kulek1981:

1. Prawo powstało nie tylko z powodu szkodliwości kofeiny.
2. Nawet jeśli przyjmiemy, że prawo jest w jakiś sposób dziurawe to nadal jest potrzebne i skuteczne. Picie jogurtów kawowych (jak i kawy) nie jest modą, nie jest nawykiem nieletnich. Natomiast spożywanie energetyku stało się dla młodych czymś w rodzaju trendu jak ubieranie markowych ciuchów.
Szybkie zadanie z logiki na dzień dobry.

Zgadnijcie który napój ma więcej kofeiny, a potem zgadnijcie, który może kupić dziesięciolatek, a który nie XD


@Kulek1981: ciekawy jestem, który dzieciak będzie w stanie jebnąć kilka kaw w ciągu kilku godzin dla smaku xD

PS słabo się starasz. Mogłeś tu jeszcze wrzucić tabletki z kofeiną dla potwierdzenia tezy.
@Miszcz_Joda: A o co?


@graf_zero: O to, że energetyki z owocowymi smakami i kolorowymi puszkami to mocno uzależniające słodycze co wykorzystują producenci owych. I nie można powiedzieć, że nie są swiadomi bo dosłownie energetyki reklamują influ tworzący content dla dzieci.

A jak będziesz chciał powiedzieć, że reklamy od influ nie działają to popatrz sobie na te wszystkie lody ekipy, płatki śniadaniowe z cukru, chipsy czy inne pierdy które reklaują influ.
@Kryspin013: to się zgodzę.

Ale produkty bezkofeinowe też są do dzieci kierowane.

No, i jak wspomniałem - nic nie stoi na przeszkodzie aby coca-cola czy tam PepsiCo wypuściło Mullermilcha z kofeina ;)

Więc w tym prawie chodzi o zmniejszenie konsumpcji kofeiny przez dzieci
@Kulek1981: A zgadnij - który reklamodawca robi reklamy napoju z kofeiną dla młodzieży i dla dzieci? ten który produkuje napój kawowy? Czy ten od energy drinków? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Janishek: Sekunda, ty myślisz że to frugo to energol? Właśnie dlatego na zdjęciu są etykiety, by zobaczyć skład i nie powielać tych głupot.
Nawet mój stary zaczął tyradę, gdy zobaczył u mnie frugosa, ale zamknął temat po dwóch minutach przeszukiwania składu ¯\(ツ)/¯