Wpis z mikrobloga

@miscellanous: zalezy ile ten ktos ma lat. czy tak krawedziarka jest troche nowsza i ma jakis system programowania w sobie. ile ten ktos robi na niej lat. ale ogolnie no da sie. ciekawe czy ten pracownik bedzie zarabial wiecej za umiejetnosc obslugi 2 maszyn ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@miscellanous: programista. pracownik przy maszynie to musi ściągać detale, segregować detale, wywalać złom, ściągać/ładować blachę, konserwować maszynę, przywozić blachę
  • Odpowiedz
bo ten nie wiem czy wiesz ale największym kosztem lasera jest to że nie tnie :) więc ma chodzić cały czas. a jak ktoś się będzie zajmował sprawdzaniem czy dxf jest dobry to nie zajmuje sie laserem
  • Odpowiedz
a ja wiem co ten chinczyk ma w sobie i co ktos tam wymyslil? ogolnie no mozna tak dziala wiekszosc firm wiekszych. wrzucaja to na serwer i w maszynie pobierasz lub pendrivem tobie przynosza(to w tych mniejszych). nie wiem jakie sa tam inne programy do nestingu ale mozesz sobie zobaczyc na przykladzie trutrops jak to wyglada +-
  • Odpowiedz
@jmms: moge jeszcze doradzic zeby kupic magnes do wyciagania detali. zawsze nosic rekawice i kupic zarekawki antyprzecieciowe. miec jakas przekladke do wybijania mniejszych detali zeby sie nie gubily. kupic dysze do glowicy. no i fajnie jakby byl jaki zurawik do wkladania blachy bo mnostwo czasu to oszczedza wiec wiecej sie zarabia. a i rozpuszczalnikiem zmazywac marker/naklejki bo laser tego nie przepali. kupic tez przezroczysta tasme do ustawiania dyszy
  • Odpowiedz
@miscellanous: to mysle ze normalnie da rade to programowac z biura tylko wiesz tez ten ktos musi sie nauczyc jakie parametry wybierac i takie bzdety. taaa taniej jak sie zesra i bedzie stal 2 tygodnie bo nie ma serwisu to bedzie taniej XD
  • Odpowiedz