Wpis z mikrobloga

Jakby kogoś interesował jeszcze LFS, to gra dostały nowy update 0.7E.
Dzięki czemu głównie UWAGA niektóre auta mają otwierane lampy, choć wciąż brak źródeł światła tylko jasna tekstura. Więcej slotów graczy na serwerze, teraz może być maksymalnie połączonych 79 graczy, o ile serwer ma ta opcje wykupiona u devow. Ilość graczy którzy jednocześnie mogą być na torze została na poziomie bodajże max 42.
Od lat istniała super aplikacja LFSLazy, ktora miała customowy konfigurowalny hud z mega przydatnymi informacjami które nie były przekazywane przez grę jak np delta, przewidywany czas Splitu czy okrążenia, radar, kalkulator paliwa. Autor nie kontynuje swojej pracy, ponieważ devsi wraz z najmniejszymi patchami zmieniają komórki z danymi i ciężko je wyciągać.
Powiem szczerze, że bez radaru i funkcjonalności lfs lazy pojechałem pierwszy wyścig od kilku lat i nie szło za dobrze. Tuż przed wyscigiem otwierającym nowy sezon GTi Thrusday 2024 ogarnąłem jakiś średnio działający dashboard z simhuba.
#simracing #liveforspeed #triplescreen #wooyek #simraceproject #simagic
WooYeK - Jakby kogoś interesował jeszcze LFS, to gra dostały nowy update 0.7E.
Dzięki...
  • 9
  • Odpowiedz
@WooYeK ja gram w to sporadycznie nieprzerwanie od 2004 ( ͡º ͜ʖ͡º) głównie to for fun i drift, wyścigów zrobiłem może kilkanaście bo wiem że są tam tacy wyjadacze z którymi mam marne szanse, ścigam się bardziej w AC i ACC,
Teraz lfs'a pokazuję bratankom i razem się bawimy właśnie na serwerze just drive ( ͡º ͜ʖ͡º) sam jestem pod wrażeniem jak
  • Odpowiedz
@WooYeK: No dobra, rozumiem takie zabawy z modami. Ale tak serio... dlaczego nadal lfs skoro po tylu latach (a grałem w to po lanie z kumplami chyba w gimnazjum, teraz mam 33 lata i trójkę dzieci :D) powstało sporo alternatyw. Tak z przyzwyczajenia po prostu czy jest jakaś obiektywna przewaga lfs? Też bym sobie pograł w stare dobre America's Army, ale jakoś gdy pojawiła się nowa wersja to stara zdechła. A
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@obuwiecieplezimowe Jesteśmy w tym samym wieku, gram od bety. Po drodze kilka kierownic, z dobre 10 lat przerwy i teraz rig, triplescreen, baza DD, dobre manipulatory, ale właśnie głównie wciąż LFS. Myślę że to bazuje właśnie na sentymencie. Gra wyszła na rynek jak byliśmy szczeniakami, wtedy nie było niczego aż tak obiecującego.
ALE jest kilka ficzerow, które inne tytuły nie mają. Np:
- przekazywanie setupów innemu kierowcy na serwerze
- bez względu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lotos10 Ten filmik chyba raczej świeży, nie wiem, nie mój. Trzeba brać pod uwagę że mody mogą mieć dziwne kolizję.
Normalnie w tej lidze co linkuje, są dwa auta klasy gti nie mody, normalnie jedzie się bok w bok beż problemu. O ile nie ściga się z kimś z południowej Ameryki z dużym pingiem.
Kierownica to nie problem, w głównej mierze większość chłopaków jeździ na myszce, da się być baaardzo szybkim.
  • Odpowiedz
@WooYeK: Próbowałem, nie na moje możliwości. Kiedyś miałem kierę z pradziwym FF, co prawda tylko 180*, jednak wystarczyło do pełni szczęścia. Jest jakaś lista "tanich" działających kierownic?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lotos10 Moim zdaniem starsze bądź nowsze kierownice logitech serii G to minimów, np G29. Tylko że to są te same mechanizmy zębate od lat, słaby ffb i mierna precyzja. Generalnie mówi się ogólnie że e try level do simracingu to powinien być owiany złą sława Thrustmaster T300.
WooYeK - @lotos10 Moim zdaniem starsze bądź nowsze kierownice logitech serii G to min...
  • Odpowiedz