Wpis z mikrobloga

#synology #nas
Mirki, mam Synology DS220+ i jestem bardzo zadowolony - głównie używam go do przechowywania multimediów, Plex i mam około 10 obrazów dockerowych.

Wszystko jest na 2 dyskach 16TB - RAID1. Jednak trochę się cykam, bo to nie prawdziwy backup. W planach mam zakupić nowy Synology i wywieść go do domu rodzinnego aby tam tworzyła się kopia zapasowa. A skoro już mam kupić nowy Synology to może by kupić coś lepszego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. Co byście mi polecali? DS723+ czy może DS423+?
- Z jednej strony niby nie czuję, że mój obecny serwer jest niewydajny (dodałem 16GB RAMu), więc nie wiem czy jest sens inwestować w lepsze parametry - DS723+
- A z drugiej mam zapełnione dysku w 80% więc może przydałyby się dodatkowe kieszenie - DS423+
- A może jeszcze coś innego?
2. Gdy już skonfiguruję Synology w domu rodzinnym tylko do celów kopii zapasowej to czy też bawić się w 2 dyski i RAID1, czy zaufać 1 dyskowi skoro już mam RAID1 w swoim domu, więc gdyby coś się wysypało to i tak mam kopię, a ceny dysków są wysokie

Dzięki!
Patres - #synology #nas
Mirki, mam Synology DS220+ i jestem bardzo zadowolony - główn...

źródło: heading

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Patres: miałem podobną rozkminę bo mam ds723+ i myślałem o kolejnym nawet najprostszym Synology na kopię. Ale stanęło na tym że zamawiam zaraz WD elements 16tb i będę raz na jakiś czas robić na nim pełny backup po USB (nie będzie podłączony na stałe). Wyjdzie tanio i myślę że bezpiecznie. Pomyśl o takiej opcji.
Oczywiście mogę coś stracić czego nie było w ostatnim backupie ale w moim przypadku jest to akceptowalne
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sqbi_ ej, w sumie coś takiego robię xD kompletnie o tym zapomniałem. Tylko wadą tego jest to, że dalej mam to w domu - czyli jak będzie pożar to wszystko padnie, choć pewnie nie będzie to mój największy problem ( ͡º ͜ʖ͡º) dodatkowo muszę to robić ręcznie. Ale może faktycznie nie warto wydawać kilka tysięcy za taką wygodę
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@MrAndy wolałbym tego uniknąć. Nie po to inwestowalem w Synology aby wrócić do płacenie za chmury. Dodatkowo skoro już mam to Synology to nie chce udostępniać swoich danych do chmur. Choć pewnie byłoby to tańsze
  • Odpowiedz
  • 1
@Patres

Wszystko jest na 2 dyskach 16TB - RAID1. Jednak trochę się cykam, bo to nie prawdziwy backup.


Zgadza się: Raid to noe kopia. Kopia to skopiowanie newralgicznych lub wszystkich danych na innym nośniku i wrzucenie w bezpieczne miejsce (szuflada).
RAID to ciągłąść dostępu do serwera i w trakcie awarii jednego z dysków; nie wyłączasz serwera (ludzie mają dalej fostęp), a Ty zajmujesz się wymianą uszkodzonego dysku.

@Mietek_nieelektryk

Zakładając że mam tam
  • Odpowiedz