Wpis z mikrobloga

@semtexx: Potrzebujesz terapii, usunąłeś moje komentarze, dodałeś na czarną, więc wstawiam ponownie:
https://wykop.pl/wpis/74485987/kazdy-jest-kowalem-swojego-losu-powiedzial-banan-k#262359051

Brzydota nie jest problemem, problemem jest to że się oszukujemy. Źle wychowana osoba brzydka tłumaczy sobie świat zbyt negatywnie, źle wychowana osoba ładna zbyt pozytywnie - naiwny optymizm (często uważa że na to zasługuje i obwinia tych którym się nie powiodło, silny mechanizm obronny ego który neguje nawet istnienie genetyki). Psychoterapia pomoże jednym i drugim, dwie skrajności nie odnajdują się w społeczeństwie, ładny pod wpływem złego wychowania (rozpieszczanie, mała kara duża nagroda) może nabyć cech narcyza wielkościowego, brzydki cech narcyza wrażliwego (wykorzystywanie, trzymanie na krótkiej smyczy, duża kara mała nagroda). Zabrakło balansu, równowagi, złotego środka w dawaniu i odbieraniu. Jednemu dali ZDECYDOWANIE za dużo, drugiemu ZDECYDOWANIE za mało. Nigdy nie będzie idealnego balansu, ale jeżeli idzie to w skrajności, to odchylenie od normy jest wyraźne i zauważalne niemal w każdej sytuacji społecznej.

psychoterapia xd, usun konto

Dlaczego uważasz że psychoterapia nie działa? Od kogo się tego dowiedziałeś? Czy powiedział ci o tym drugi wykopek?

psychoteriapa z bananowa juleczka po psychologii na sto procent mi pomoże xd, po raz drugi - usuń konto

Psychoterapeuta facet po psychiatrii polecam.

#przegryw
#takaprawda
nieudany_niekochany - @semtexx: Potrzebujesz terapii, usunąłeś moje komentarze, dodał...

źródło: semtexx

Pobierz
  • 5
@semtexx: Przyznaj sam przed sobą że popełniasz błędy logiczne bo potrzebujesz psychoterapii. Nieświadomy mózg broni negatywnej wizji świata więc wysyła ci do świadomości nielogiczne myśli. Ulecz nieświadomy mózg, uleczysz emocje, do świadomości przyjdzie zdrowe i logiczne myślenie.

Tutaj też kogoś zablokowałeś, bo cie skrytykował za błędne myślenie. Z tego co widziałem pisał coś o tym że ćwiczy się nie tylko dla korzyści społecznych ale dla zdrowia, korzyści długoterminowych za np. 40
nieudany_niekochany - @semtexx: Przyznaj sam przed sobą że popełniasz błędy logiczne ...

źródło: sem2

Pobierz
@semtexx: Drogi Panie, zmiana avataru to kolejny mechanizm obronny. Polecam podręcznik dla pacjenta "umysł ponad nastrojem"

"Rzadko pojawia się książka, która może naprawdę zmienić życie. Umysł ponad nastrojem jest właśnie taką książką. Dennis Greenberger i Christine Padesky zawarli esencję mądrości i warsztatu psychoterapeutycznego w nareszcie zrozumiałym podręczniku. Terapeuci, pacjenci i czytelnicy pragnący poprawy jakości życia czytali jego pierwsze wydanie, powracali do niego i polecali je innym."

https://pzc.innelektury.pl/umysl-ponad-nastrojem/
nieudany_niekochany - @semtexx: Drogi Panie, zmiana avataru to kolejny mechanizm obro...

źródło: avata

Pobierz