Wpis z mikrobloga

Poczebuje programu w którym złożę "książkę". W sensie- piszę tekst z obrazkami na powiedzmy 10 stron A4- czym najłatwiej zrobię z tego strony w wymiarze kartki zeszytu do wydrukowania i zszycia?

Żeby było tak jak z gazetami- druga strona to na jednej kartce jednocześnie przedostatnia- łamiąc na pół. Coś ktoś teges?

Pewnie ma to jakąś nazwę, ale za głupi jestem i nie w temacie.

#pcmasterrace #windows10 #opensource #ksiazki #diy #biedatech (jak się #!$%@?ę to zrobię swoją książkę o śmieciach)
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewpisze: Mówisz? Aż spróbuję przy WordPadzie W10, jedyne czym dysponuję z płatnych. Ale to jutro/ pojutrze. Dzięki niemniej! :)
@cybulion: To też spróbuję, bo nie dysponuję innymi narzędziami. Dzięki ziom!
  • Odpowiedz
Poczebuje programu w którym złożę "książkę".


@DonRzoncy: no to przede wszystkim nawet nie próbuj tego robić w Wordzie, zwłaszcza jeśli do ogarnięcia jest tekst+grafika, bo cię nagły szlag trafi. Skombinuj Adobe Indesign (30dniowy trial albo też "licencja" z allegro, na chomikuju też bywały działające wersje), program jest typu kobyła, ale podstawy używania ogarniesz po obejrzeniu youtubowego tutka, a potem robienie w nim składu to jest sama przyjemność, bez odgryzania sobie palców
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Dzięki, jednak najpierw spróbuję w Wordzie. Jest do dosłownie parę stron samego tekstu, a potem parę zdjęć. Może nie będzie tragedii, Worda 2k7 znam dobrze i przede wszystkim mam ;)

Będzie to oferta sprzedaży konsol do gier, którą chcę zrobić w formie kilku kartek zszytych zszywaczem i poroznosić po znanych miejscach.
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: jeśli dasz radę, to pewnie, ale w Wordzie kotwiczenie obiektów jest tak spieprzone, że nie musi być łatwo. W każdym razie kilka lat temu, mając zbliżoną potrzebę mało apopleksji nie dostałem, robiąc skład w Wordzie, a w totalnie dla mnie obcym Indesignie była to bajka i sama przyjemność.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Hmm, ok.. Spróbowałem tego 2021, ale kompletnie se nie radzę Dx Na podglądzie wygląda ok, tylko drukuje całkowicie inaczej i przesunięte xD ale nadal walczę :D
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: z tego, co pamiętam, z tym programem było mi trudno zacząć, bo filozofia obsługi zupełnie inna, niż w Wordzie, ale jakiś tutorial na yt wystarczył do ogarnięcia. Nie pomogę już konkretnie, bo używałem tego cuda raz, wtedy i potem już wcale, ale pamiętam, że jakiś problem z formatowaniem okładki (w moim przypadku chodziło o skład książki) ktoś mi wytłumaczył tu na Wykopie, oczywiście rzecz się okazała trywialna, kwestia jednego ustawienia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Poddałem się, zmarnowałem górę papieru i litry tuszu i odinstalowałem. Za głupi na to jestem, nie ogarniam. Ktoś z mózgiem na miejscu sobie zarobi.

Kilka dni nad tym siedziałem i nie doszedłem jak zrobić żeby drukowało jak napisałem w pierwszym poście. Cały czas #!$%@?ł pojedynczymi stronami na kartkę i #!$%@?, nic nie zrobisz. Nienawidzę siebie.
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: ale w czym był problem? Nie mam już tego zainstalowanego, więc nie poprowadzę (zwłaszcza że sam już niewiele pamiętam) ale z tego co kojarzę, jechałem według jakiegoś yoiutubowego tutoriala, zaimportowałem bazowy tekst, ustaliłem rozmiar strony, marginesów, spadu i co tam jeszcze, a potem po prostu jechałem od początku z formatowaniem, wstawiałem ilustracje, wszystko prosto i intuicyjnie, nie wymagało to doktoryzowania się. Owszem opcji i podmenu pierdyliony, ale po prostu to
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Drukowało pojedyncze strony po kolei, nijak nie udało się ustawić żeby podzielił A4 na pół i drukował w kolejności żeby to później złożyć i zszyć. Nieważne, powiedziałem już że nie dam rady.
  • Odpowiedz