Wpis z mikrobloga

Czy zauważyliście że w ostatnim czasie twórcy na YouTube zaczęli unikać lub w postprodukcji wycinać ze swoich treści słowa takie jak: pedofil, morderstwo, gwałt, samobójstwo? Oglądałem przed chwilą dokument Niemiecki Obłęd o tym jak niemcy masowo popełniali samobójstwa przed nacierającą armią czerwoną i tam co chwilę jest na żywca wycięte słowo 'samobojstwo' tak że w pierwszym odruchu myślałem że mi internet ścina, a to po prostu tam każde takie słowo jest chamsko wyciszone. Dlaczego tak się dzieje? Rozumiem że są to słowa ciężkie no ale jest wiele innych słów które opisują brutalne czynności a jednak nie są one cenzurowane.

#youtube #cenzura #jezykpolski #internet #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@ButelkaBezKaucji:
@stworas:
@sossaa:
Przecież to jest jawna cenzura i tworzenie jakiejś nowomowy, bo przecież skoro nie można używać starych słów to trzeba będzie wymyślić na ich miejsce nowe (już słyszałem że na pedofila się mówi PDF i wtedy tego nie demotyzują). Tylko ciężko zrozumieć powody dla których to wszystko jest robione. Jeszcze rozumiem chęć wprowadzenia cenzury w obronie jakiejś grupy, mniejszości czy jednostki, ale tutaj mamy normalne słowa (nie
  • Odpowiedz