Wpis z mikrobloga

To jest dopiero kabaret jak ktoś śledzi argumenty w tej dyskusji. Ja to mam wrażenie, że Lepszy Komentator był bity przez ojca jak wagarował z lekcji religii, bo ciężko mi inaczej wytłumaczyć jego zacietrzewienie. Religia jest raz, bądź dwa razy w tygodniu po 45 minut oraz godzina tygodniowo na mszę jak się chodzi. Jakby się zastanowić to jest margines i kwestia posiedzenia sobie chwilę w ławce.
#napierala #lepszykomentator
fanDokturkeNapierauke - To jest dopiero kabaret jak ktoś śledzi argumenty w tej dysku...
  • 6
@fanDokturkeNapierauke: Pierdu pierdu w tym samym czasie można zrobić cos innego, nauczyć sie czegoś pożytecznego. Albo nie robić nic. Lekcje religi to indoktrynacja, dostajesz oceny za to że zgadzasz się z katechetą.
W kościele musisz w zime siedziec w zimnie nie jest to zdrowe. Musisz kleczeć na kolanach przed ksiedzem. Kleczenie nie jest zdrowe na stawy. Do tego religia czesto źle wplywa na zdrowie psychiczne.
@ddvv: Indoktrynacja zakłada wpajanie ideologii bądź doktryny. Jaka jest propagowana w przypadku lekcji religii?
Co do klęczenia pięć minut(można kucać) i siedzenia w rzekomym zimnie(przecież masz kurtkę) to brzmisz jak jakiś niepełnosprawny.
Co do tego, że religia źle wpływa na zdrowie psychiczne to śmiała teza, ciekawi mnie jak ją rozwiniesz, bo jednak historycznie tych religii było sporo i nawet materialiści uważają, że powstała ona by poprawiać stan psychiczny(życie po życiu, wieczna
@fanDokturkeNapierauke: No lekcje religi czyli propagowanie katolicyzmu. Antyaborcjonizm, prawactwa, propagowanie jp2 jako autorytetu.Czego tu nie rozumiesz. Ksiąd chyba nie przyjdzie i nie bedzie ci kazał być budystą.

Np. Nerwice na tle religijnym. Psychozy na tle religjnym. No wlasnie niektórzy zbyt powaznie przywiozuja do religi i konczy sie to często tragicznie.

Ja jestem za wolnoscia, wy nie. szkola to nie miejsce na propagowanie katolicyzmu i prawactwa.