Wpis z mikrobloga

  • 1234
@morgiel: moja zmywarka też potrafi tyle internetu zużyć, ale mam model wielofunkcyjny, potrafi zrobić śniadanie, obiad, kolację, a nawet loda, to jej wybaczam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@morgiel jedni budują super komputery do skomplikowanych obliczeń - inni montują miliony małych procesorów i rozpraszają operacje na IOT - profit??? inni płacą za prąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@morgiel mimo, że z zawodu automatyk to nigdy nie pojmę po co wszystko koniecznie musi być „smart” i podpięte do internetu. Zbędna komplikacja i więcej elementów, które się mogą uszkodzić, ale za to mogę sobie w ajfonie zobaczyć z jaką prędkością się kręci bęben i ile jest stopni w lodówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko: WiFi w pralce to największy scam. Po co komu zdalne odpalenie prania jak i tak ją trzeba załadować. Wybór godziny startu miały pralki 20 lat temu. To samo z zakończeniem prania. Tak trudno przy włączaniu spojrzeć na czas prania, że trzeba powiadomienia na telefon? Z parametrami prania w apce jest jak z gapieniem się na pranie po kupnie nowego sprzętu. Raz zerkniesz, a później już nie używasz. Aktualizacje programów prania?
  • Odpowiedz
@apee: mam w domu kilka urządzeń smart np. zmywarkę i szczoteczkę do zębów. Ściągnąłem aplikację na tel., raz włączyłem, żeby sprawdzić co tam widać i od tamtej pory lecę na tych samych ustawieniach, w ogóle z tego nie korzystam. Te aplikacje i łączenie się z tel. niepotrzebnie obciąża baterię i pamięć tel.
  • Odpowiedz
@spac_jesc_pracowac Każda pralka czy zmywarka ma opcję opóźnienia startu. A po za tym opcja z tanim prądem w wyznaczonych godzinach, to niezły wał. Moja mama przeszła na taką taryfę i różnica w rachunku była tak nieznacząca, że bez sensu było zawracać sobie głowę i pilnować godzin taniego prądu. Różnica na rachunku z tego co pamiętam nie przekraczała 15 zł.
  • Odpowiedz
@morgiel: Na reddicie chłop kupił nowy telewizor od samsunga i mimo że go praktycznie nie używa, telewizor zjada mu 90GB dziennie xDD Na pewno nie chodzi o to że telewizor streamuje do chin dane z kamer i mikrofonów w wysokiej rozdzielczości 24/7
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko na przykładzie mojej suszarki: dostaje powiadomienie gdy skończy a często sobie w trakcie pracy skraca czas pracy, standardowo jest na poczatku 2,5h a czasem sobie skróci w trakcie pracy o godzinkę z uwagi na mniejszy wsad to mogę od razu kolejne pranie przerzucić. Suszarka jest poza zasięgiem słuchu więc jest to dla mnie wygodne gdybym nie uslyszal że skonczyla ale nie jest oczywiście niezbędne. I tak chciałem LG a akurat z
  • Odpowiedz