Wpis z mikrobloga

@mati1990: A na platformach nie boli? Możesz sobie kupić takie plastikowe noski, które dają bym powiedział z 40% tego co spd. Korzystałem swego czasu w rowerze miejskim.
U mnie problem był w zewnętrznej części stopy, przez jakiś czas jeździłem z takimi podkładkami pod blokami (cleat wedges), później przesunąłem bloki do tyłu trochę i do wewnątrz i po czasie problem praktycznie zniknął. Ale u mnie na platformach było jeszcze gorzej.
acars - @mati1990: A na platformach nie boli? Możesz sobie kupić takie plastikowe nos...

źródło: nss

Pobierz
  • Odpowiedz
@mati1990:
SPD jest przede wszystkim po to, żeby stopa nie spadła z pedała. No i sprinterzy przez chwilę pedałują pchając i ciągnąc pedały. Teoretycznie w SPD powinno być wygodniej, ale w praktyce jak sam widzisz różnie bywa :)
  • Odpowiedz
@mati1990: kup tylko dobre platformy z pinami i odpowiednie do nich buty. Tzn. na razie jak jeździsz na trenazerze to jeden #!$%@?, ale na zewnątrz kluczowe jest posiadanie dobrych pedałów i butów do nich, zupełnie jak z spd.
  • Odpowiedz
@mati1990: no bo na platformy kupuje się buty do platform a nie byle adidasy. Do pedałów SPD też nie zakładasz zwykłych butów, to czemu na platformy chcesz?
  • Odpowiedz
@mati1990: Dawało, eliminowało ból praktycznie zupełnie. Tylko ja miałem ból z zewnętrznej strony (pod małym palcem), dałem 2mm wedge od wewnętrznej strony. Z tym też trzeba uważać, bo zmienia się trochę ruch i może się pojawić ból w kolanie. Potem stopniowo przeszedłem na 1mm, a ostatecznie cofnąłem blok do tyłu trochę i maksymalnie do wewnątrz i zrezygnowałem z tego zupełnie, głównie ze względu na to że te podkładki ciężko kupić, a
  • Odpowiedz