Wpis z mikrobloga

Mam router TP-Link Archer C6 na parterze i extender TP-Link RE 315 na piętrze skonfigurowane jako Mesh.

Do tej pory używałem extendera do bezprzewodowego rozszerzania sieci ale to jednak średnio działa, bo w miejscu gdzie mogę go podpiąć sygnał z dolnego routera jest już taki sobie - więc na całym piętrze jest potem średnio.

Mam na górze gniazdo ethernet więc mógłbym wpiąć do extendera kabel - czy da się tak zrobić i dalej mieć Mesh i jedną sieć wifi na obu piętrach? Próbowałem, ale chyba dalej działa jako "extender" i łapie sieć z dołu zamiast ciągnąć z kabla.

#router #wifi #siecikomputerowe
  • 4
  • Odpowiedz
Mesh i jedną sieć wifi


@dziadmankowy: "Mesh" to bełkot marketingowy. Skonfiguruj ten extender jako zwykły AP, daj mu taki sam SSID, hasło i tyle. A jak chcesz działający roaming to AP i klienci muszą wspierać 802.11r/k/v a nie jakiś "mesh"
  • Odpowiedz
@dziadmankowy: Kanały tak aby się nie pokrywały, a czy będziesz miał inny SSID dla radia 5 GHz to bez znaczenia, o ile nie zaczniesz konfigurować z poziomu apek na telefon jakichś urządzeń w stylu odkurzacz którego apka do konfiguracji pobiera dane sieci bezprzewodowej do której aktualnie jest połączony telefon, wtedy apka będzie płakać że niekompatybilne radio i zmień se nazwę.
  • Odpowiedz