Wpis z mikrobloga

@morgiel tiaaa mężczyźni chcą!

Życie to nie gra komputerowa… pochodziłby wykopek jeden z drugim w takiej zbroi przez pól dbia (zwłaszcza latem) to by się szybko odniechialo XD
Z resztą wielu z tych „mężczyzn” co to by chcieli się tak ubierać albo jest za chuderlawych i by się załamali pod ciężarem zbroi albo są za grubi i by się w nią w ogóle nie zmieścili XD
To wiele mówi o naszym społeczeństwie
  • Odpowiedz
@Notes: po prostu twoja odpowiedź jest dziwna, bo nikt na serio nie chce się tak ubierać i każdy zdaje sobie sprawę z niepraktyczności tego stroju. Po tym co napisałeś wnioskuję, że wydaje ci się, że realnie jest na rynku mody grupa konsumentów chętna na średniowieczną zbroję.
  • Odpowiedz
@krzychkrzych problem polega na tym, że jest (nawet tu na wypoku) sporą grupa osób żyjąca mentalnie w średniowieczu ;) i oni chcenie ubierają się jak w tamtych czasach ;) ba! Robią to na codzień a nie tylko na jakieś pokazy :)
Więc teraz obracanie kota ogonem i tłumaczenie „że to żart” jest na ośmieszające
  • Odpowiedz
Z resztą wielu z tych „mężczyzn” co to by chcieli się tak ubierać albo jest za chuderlawych i by się załamali pod ciężarem zbroi


@Notes: Wbrew popularnym mitom pełna zbroja płytowa zapewniała również stosunkowo dużą swobodę ruchów, umożliwiając dynamiczną walkę, a jej całkowita waga zazwyczaj nie przekraczała 20 kg (dla porównania pełne wyposażenie żołnierza piechoty polskiej z 1939 roku dochodziło do 30 kg).
  • Odpowiedz
@Notes: Serio? Przecież "mentalne średniowiecze" to obraźliwe sformułowanie mające na celu wyśmianie czyichś 'zacofanych' lub 'nietolerancyjnych' poglądów i raczej nikt kto ma takie poglądy nie myśli o ubieraniu kilkudziesięciu kilogramowej zbroi. Nawet jakby tak było to dla mnie super - byłoby to ciekawe zjawisko na ulicy.
  • Odpowiedz
@mamabijeatataniezyje widzę, że mamy tutaj eksperta o którym opowiada ten mem XD
Powiedz nam zatem jaśnie panie jak ciężka jest zbroja i porównaj ja do luźnych ciuchów.

@Kajtosz no swoboda może i była ale chyba nie próbujesz mi wmówić, że zbroja jest lepsza niż sportowy dres.
  • Odpowiedz