Wpis z mikrobloga

Jako rasowy #przegryw mieszkający z rodzicami chciałem sobie zrobić wyliczenie ile bym musiał zarabiać, żeby się utrzymać samodzielnie i wychodzi to tak:

Jedzenie 1000zł i nie widzę opcji żeby było coś taniej
Mieszkanie 1000zł wynajem szukając w powiatowym chcąc pozostać blisko rodziców, mieszkanie w standardzie komuna+
Opłaty za media 600zł z ogrzewaniem
Internet i telefon 80zł
Suplementy witaminy lekarstwa (nie liczę białka czy kreatyny a witaminę D, magnez, cynk, NAC) 70zł
Karnet na siłownię 150zł
Chemia i kosmetyki 100zł
Fryzjer 50zł
Ubrania 150zł
Ubezpieczenie samochodu 70zł
Naprawy serwis samochodu 150zł
Amortyzacja samochodu, trzeba będzie kupić kiedyś kolejny 150zł
Paliwo 300zł

Wychodzi 3870zł na podstawowe przeżycie bez specjalnych wygód, po prostu podstawa, żeby być zdrowym i sprawnym. A gdzie jakiekolwiek inne koszta rozrywki, zabawy. Zarabiając mniej niż 4500zł nawet nie ma sensu żyć, bo i tak nijak z tego nie skorzystamy.
Nie widzę też tutaj opcji, żeby na czymś zaoszczędzić, 1000zł na jedzenie to 33zł dziennie, czyli gdyby ktoś chciał kupować słodycze i colę to mu zabraknie.
Jak tutaj żyć, będąc ograniczonym człowiekiem, który się nie wykształcił i nie dostosował do życia?
W skrócie wyszło mi że skoro i tak tyle nie zarabiam, to nawet nie warto myśleć o wyprowadzce

#polska #oszczedzanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Kreation: może jakimś cudem za 1500 zł znajdziesz mikrokawalerke z łazienką i aneksem kuchennym, jedyne co to możesz spróbować płacić mniej za jedzenie tylko trzeba się nauczyć gotować, przykładowo możesz żyć na kaszach, ryżu, gotować sobie zupy na 3 dni a da się zupę z powodzeniem ugotować do 20 zł średni gar a dla jednej osoby to starcza na długo.
  • Odpowiedz
Chemia i kosmetyki to też pikuś, bo możesz jechać na jakiś żelach fo kąpieli 3w1, proszek do prania polecam fresh z auchana albo jakikolwiek inny tani z innego sklepu, mydlo do rąk też marki własnej jakiegoś dyskontu, perfumow nie musisz używać codziennie, antyperspiranty dorwiesz nawet po 8 zł i też będziesz pachniał jak cywilizowany człowiek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kebab_po_browarze: xD przecież żeby jeść za 1000zł to trzeba się odżywiać w tego typu sposób, ja tu naprawdę nie myślałem o jakimkolwiek zamawianiu pizzy czy innych daniach gotowych

A mieszkanie to patrzyłem, że za 1000zl da się znaleźć, warunki co prawda kiepskie, raczej wstyd kogoś zapraszać, ale zawsze coś
@onepnch
  • Odpowiedz
  • 0
@Kebab_po_browarze: no to właśnie wychodzi te 100zł za takie najtańsze rzeczy papier toaletowy, mydło proszki żel, jakiś żel do włosów, pasta do zębów, odżywka do włosów najtańsza, proszki, jako płyn do płukania ocet, płyn do mycia naczyń, do mycia podłóg, ręcznik papierowy,
Hmm chyba braknie tych 100zł
  • Odpowiedz