Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze doświadczenia z #apple #macbook pro:
1. Mam hub G4 od HP i dwa monitory HP27 podłączone do niego przez HDMI i DisplayPort
2.USBC łączy się do laptopa, lądując i przesyłając sygnał
3. MacBook wyswietla poprawnie na dwóch monitorach, ale myśli, że są jednym, nie ważne co zrobie
4. Jak odepne HDMI z kostki i wepne do laptop bezpośrednio to widzi dwa monitory
Zaznacze, że ten problem nie występuje na laptopach Dell i HP z windowsem lub linuxem
XD
  • 35
  • Odpowiedz
@mirekwirek ten hub wspiera thunderbolt.
Rozwiązaniem jest kupienie kabelka thunderbolt i wpięcie go do portu thunderbolt. Czyli użycie dwóch portów zamiast jednego.
Inżynierowie Apple jak zwykle zadziwili xD
  • Odpowiedz
@mirekwirek mam kabel, który wychodzi z huba i WSPIERA thunderbolt. Windows i Linux bez problemu obsługują 3 wyświetlacze.
Mac przez ten kabel potrafi jedynie zduplikowac na dwóch monitorach to samo xD
  • Odpowiedz
Mac przez ten kabel potrafi jedynie zduplikowac na dwóch monitorach to samo xD


@OrgStJones: Używasz huba z platformy pod x86 pod M1 i się dziwisz, że nie ma wsparcia. To raczej nie kwestia inżynierów Apple, a HP.

Odwracając, podłączyłem gładzik Apple do Windowsa i nie mam gestów jak na Macu. Ach ci inżynierowe Microsoft...
  • Odpowiedz
no a macOS potrzebuje niestety, przechodziłem przez to.


@thority: Nie od wszystkich stacji wymagany jest Display Link (Dell z Thunderbolt działa poprawnie). Tu po prostu HP nie daje wsparcia dla MacOS i tyle w sprawie. Kiedyś robiłem test i tu wrzucałem wnioski.
  • Odpowiedz
@OrgStJones: a jaki procesor ma ten mbpro? bo jak sie ostatnio dowiedziaem, są MBpro bez procesora M1/M2 pro, a tylko taki obslugije 2+monitorów. Plus jeszcze jedna sprawa, macos od lat ma problemy z obslugą 2 monitorów podpietych róznymi kablami, ale niestety ten problem jest zawsze spychany na sam koniec listy problemow przez ludzi decydujacych, co w tym sprincie fixujemy ;)

Plus no mogą sobie dodawać certyfkaty (a nie wiem co trzeba
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara Procek M3Pro.
Kupiłem tego huba, bo chciałem też mieć zasilanie a nie syf na biurku - jednym kablem to dej pory zasillem, dałem obraz i do tego miałem internet.
iPhone używam od lat, ale tak syf w postaci 20 dongli na biurku żeby zrealizować coś co mogę jednym kablem z innym systemem trochę mnie przerasta. Rozkminie zmianę kabla z wbudowanego na thunderbotl4 dedykowany, może się uda
  • Odpowiedz
@mirekwirek: mi to nie działało na WD19TB, zresztą na samej stronie napisane:

Obsługa dwóch monitorów zewnętrznych nie jest dostępna w przypadku komputerów MacBook z układem M1 ze względu na ograniczenia układu M1.


ale skoro mówisz, że u ciebie tak działa, to sobie przetestuję raz jeszcze.
  • Odpowiedz
@thority: Aaa, małe niezrozumienie. To działa dla Pro oczywiście, ale o Pro był główny wątek, więc procków "nie pro" nie uwzględniałem w swoim rozumowaniu. Dla "nie pro" rozwiązaniem jest tylko Display Link.
  • Odpowiedz
wymaga 2x usb do zasilenia


@pasta_alla_carbonara: najczęściej (ale nie musi być to reguły, wtedy są pewne ograniczenia) większe huby albo ciągną zasilanie z 2x USB-C, albo mają własne zasilanie. A przy takim HUBie Della dochodzi jeszcze aktywne chłodzenie w postaci wentylatorka co przy Macbooku wydaje się ironiczne ;)
  • Odpowiedz