Wpis z mikrobloga

No to Nvidia mi naprzeszkadzała ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szykuję się do zmiany GPU za miesiąc, max dwa. Grafa stricte do gierek w 4K/60fps, celuję w okolice 1000$ żeby z jednej strony na parę lat mieć spokój a z drugiej nie pakować się w jakieś chore kwoty rzędu 1500$. Wstępnie, jako fanboy AMD z dobrymi doświadczeniami z Radeonami, wybrałem 7900 XTX. W porównaniu do tego co oferował, RTX 4080 nie wydawał się warty dopłacenia 200$, z kolei 4070 to w części tytułów było nieco za mało jak na 4K/60fps.

I w to wjechała teraz Nvidia z superami. Za niespełna 2 tygodnie zejdzie embargo na recenzje RTX 4080 Super i dowiem się że zaora on tego XTXa o ile - 15%? Kosztując prawie tyle samo bo startując z pułapu 1000$. I nawet jak AMD pod taką presją zejdzie o te 100$ z ceny to i tak więcej sensu będzie miał ten RTX. Nosz bulwa jego mać.

I już przeżyłbym tę Nvidię bo z reguły mają karty bardziej energooszczędne (RT mam w doopie) a przy okazji zimniejsze w stresie ALE:
Raz, że 16GB VRAMU to jak naplucie w mordę, to nie karta za 500$ żeby w 2024 się tak wydurniać.
Dwa to ich niedoyebane gniazdo zasilania aka wytapiacz wtyczek. Serio, przy karcie biorącej ~320W nie dało rady zalutować 2-3 gniazd 8-pin? Gdzie jeszcze RTX 3090 żrący 350W miał... no właśnie, 3 klasyczne gniazda 8-pin. I komu to przeszkadzało? (°°

Spaniały ten rynek konsumencki, spaniały. Kolejne z rzędu „pick your poison”. No nic, pozostaje czekać na benchmarki…

#komputery #nvidia #amd
purrminator - No to Nvidia mi naprzeszkadzała ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szykuję się do zmiany GPU ...

źródło: nvidia-geforce-rtx-ces-2024-40-series-lineup

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@purrminator: Za jakiś model średniej póki nastawiałbym się w okolic 5.5-6k za wersje super, natomiast 7900xtx idzie kupić za 4k i podejrzewam, że dobije i wyrówna wydajność.

Bo aktualnie 7900xtx średnio jest lepsza w 4k od 4080....

Czy jest sens doplacac 2k za dlss3? xD i fake klatki kiedy mozna grac natywnie w 4k
  • Odpowiedz
  • 0
7900xtx idzie kupić za 4k


@bonus: pewnie tak choć mam na oku raczej model za +/-950$

Za jakiś model średniej póki nastawiałbym się w okolic 5.5-6k za wersje super


@bonus: cenę do +/-5.7k jeszcze przeżyję, w zależności od faktycznej wydajności na benchmarku ofc. Więcej już raczej nie dam, to już terytorium przepalania chorego hajsu za symboliczne kilka fps więcej.

Czy jest sens doplacac 2k za dlss3?


@bonus: dlss mam
  • Odpowiedz
@purrminator: No to z grubsza wychodzi, że dopłacisz 30% za tę samą wydajnosć, palące się wtyki i DLSS3 którego nie będziesz używać xD

Ja kupiłem 7900xt asus tuf za 3600, i jak pomyślę, że miałbym dopłacić 2k żeby mieć 8% więcej wydajności xD
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: czas pokaże, jak okaże się że finalnie za tego RTX 4080 Super trzeba będzie wywalić 1200$ (mowa o wersji premium a nie stockowym gunwie które prawie na 100% będzie za 999$) to z pełnym spokojem sumienia wezmę XTXa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te 2 stówki to już lepiej na jakiś RAM czy dodatkowy dysk wydać.
7900XT niestety nie biorę pod uwagę bo żaden producent nie zmajstrował
  • Odpowiedz
@purrminator: Albo wiesz, używana 3090, undervolting, limit klatek i jakoś to będzie. Bo widać że Jensen fufu jeszcze na długo nie odstawi i dalej będzie tkwił w stanie lepszej wiadomości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: używane to ja mogę CPU albo kartę dźwiękową kupić. GPU, płyty główne i dyski HDD zawsze nowe, to jest zbyt złożone i jednocześnie zbyt awaryjne żeby ryzykować wylądowanie na lodzie jak się spieprzy. Jak zostawiam za coś hajs to chcę w bonusie 2-3 lat finansowego świętego spokoju.

  • Odpowiedz
@purrminator: No to trudno. Chcesz mieć święty spokój i dobry sprzęt, musisz dać sobie pluć w twarz przez Jensena albo wytrzymać z, tfu, słabszym i starszym sprzętem. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@supra107: taki już mój los człowieczy na tym smutnym na piz*a łez padole ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tą różnicą że, znając moje dotychczasowe zwyczaje zakupowe, w ryj finalnie napluje mi pewnie Lisa Su xD
  • Odpowiedz
@purrminator: Bierz 4070Ti SUPER albo 4080 SUPER, nawet się nie wygłupiaj z tymi Radeonami w tych pieniądzach. Stery od AMD do GPU to piekło, a DLSS3 i FG serio robią robotę.
  • Odpowiedz
  • 0
Bierz 4070Ti SUPER albo 4080 SUPER


@xarr: 4070Ti traci do XTXa ok. 31% wydajności w 4K więc odpada. Z kolei z 4080 Super kluczowa jest cena: jeśli naprawdę porządnie wykonana karta będzie śmigać po 1200$ to niech spier.alają xD To nie jest tego warte, to czysta chciwość tych s.urwieli z Nvidii, nic więcej.

Stery od AMD do GPU to piekło


@xarr: no tak było, nie zmyślam ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@purrminator Panie Kolego, gry z DLAA wyglądają lepiej, niż z jakimkolwiek innym AntyAliasingiem, a Frame Generation sprawia, że praktycznie każda gra śmiga mi w okolicach tych 165 klatek. Nie wiesz, co tracisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Frame Generation sprawia, że praktycznie każda gra śmiga mi w okolicach tych 165 klatek


@xarr: gdybyś uważniej przeczytał pierwszego posta zauważyłbyś słowa "do gierek w 4K/60fps" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę uważasz że celowałbym w 60fps gdybym miał monitor 165fps? Otóż to. Jasne, mógłbym takowy kupić, tyle że za kwotę minimum 2x większą od tej jaką dałem za obecny. Mało tego, musiałbym mieć przede wszystkim potrzebę takiego
  • Odpowiedz
@purrminator Rozumiem. U mnie co prawda rozdziałka nieco niższa (3440x1440), ale za to 165 musi hulać, a to właściwie tylko jedna karta obecnie jest w stanie ogarnąć i często muszę się posiłkować FG/DLSS. Do Twoich zastosowań 4070 Ti SUPER czy 4080 SUPER powinno styknąć. Zaufaj zielonym, będziesz zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: ~5400 do wydania czyli cenowo nie jest tak źle jak się obawiałem, to raptem 100GBP drożej niż XTX którego mam na oku. Pozostaje kwestia benchmarków czyli czy ów super jest wart tej stówki więcej. Pożyjemy zobaczymy, bodajże 31-go embargo schodzi.

  • Odpowiedz
  • 0
@bonus: pożyjemy, zobaczymy, zweryfikujemy portfelem ( ͜͡ʖ ͡€) Psychofanbojem żadnej z marek nie jestem, nie będzie mną kierowało nic poza relacją ceny do wydajności.
  • Odpowiedz
@purrminator: No cóż za 2 tyg na techpowerup zweryfikuja i policza xD

Ciekaw jestem serii 5xxx cos zmieni, bo póki co 7900xt wszystko i tak chodzi w 4k xD a na 144hz 4k jest mega płynnie i wcale nie trzeba dobijać do 144 fps
  • Odpowiedz
  • 0
póki co 7900xt wszystko i tak chodzi w 4k xD


@bonus: kwestia włączenia/wyłączenia RT i jakości wykonania konkretnego tytułu bo są "kwiatki" pokroju Starfielda (na 7900 XT 64fps z dropami nawet o połowę), Avatara (na 7900XT 33fps) czy Cities: Skylines 2 (na 7900XT niegrywalne) które zarżną każde GPU...

Ale fakt, wydając dzisiaj przynajmniej 800$ można sobie kupić święty spokój z gierkami na długie lata. Wystarczy nie odpalać turbospartolonych optymalizacyjnie gniotów.
purrminator - >póki co 7900xt wszystko i tak chodzi w 4k xD

@bonus: kwestia włączeni...

źródło: average-fps-3840-2160

Pobierz
  • Odpowiedz