Wpis z mikrobloga

@RandyBobandy: bo jesteśmy głupie polaki i nie zależy nam na suwerenności, czyli nie zasługujemy na wolność, każdy kraj ma taki port centralny który chce konkurować na arenie międzynarodowej
  • Odpowiedz
No może takie że Okęcie już nie wyrabia dlatego trzeba wywalać ruch na takie tworki jak Modlin czy już tragiczny pomysł jak Warszawa-Radom który upadł ze 2 razy już? I taka to Warszawa 1,5h od Warszawy


@Szalom: A nie jest czasem tak że Okęcie od wielu lat jest blokowane politycznie by się nie dało więcej i bardziej?
  • Odpowiedz
dla porównania, projekt Manhattan, 3 lata do zbudowania bomby atomowej, program Apollo - 8 lat


@RandyBobandy: XD
W projekcie Manhattan budowali bombe a nie lotnisko i nie musisz nikogo wywłaszczać kretynie. Lepiej dla porównania daj ile w innym zachodnim kraju w ciągu ostatnich 30 lat budowano większy projekt.
  • Odpowiedz
centralizacja lotniczej logistyki cargo i bez infrastruktury kolejowej, co może pójść nie tak


@red7000: przecież budżet CPK fajnopolaczku zakłada gigantyczne inwestycje w infrastrukture kolejową, drogą i wszystko co z tym związane, ale po co nam takie rzeczy skoro już Niemcy mają xD lepiej na bombelki dać

HATFU

A tu mówimy o #!$%@? lornisku xD


@RandyBobandy: i setkach kilometrów dróg, autostrad i koleji xD no faktycznie da się z buta te
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Nie wiem, dużo o tym słyszałem, nigdy nic nie dostałem. Więc jesli masz jakieś źródła że PiS zabronił latać w nocy (a takie rzeczy słyszałem, faktem jest że jest mniej slotów w nocy przez decyzje środowiskowe - tak odpowiada druga strona) albo gdzieś indziej rzucał kłody pod nogi, to wyślij, chętnie się zapoznam

Poza tym przebudowa byłaby karkołomna, prawdopodbnie trzeba byłoby przebudować S2, średnio jest miejsce na terminal. I gwarnatuje
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@RandyBobandy: Co jest kłamstwem, jest wykupione ponad 80% gruntów. Same CPK zostało wpisane w Unijny Projekt Komunikacyjny TenT. Inwestycja tych rozmiarów ciągnie się w #!$%@?, i nawet gdyby to nie pis wpadł na pomysł budowy to i tak by to trwało. Pomysł budowy elektrowni jądrowych wyszedł w 2010 roku, do 2015 zostało zrobione mniej niż przy CPK bo nawet gruntów nie było.
  • Odpowiedz
@RandyBobandy: Przecież została wykonana większa część związana z papierologią, pozwoleniami, analizą, symulacjami energetycznymi etc. Przy takiej inwestycji to jest najtrudniejsza część prac a nie budowa XD Na pustyni miasta budują a takie CPK to nie jest jakieś kosmiczne wyzwanie. Większość ekspertów wypowiadała się o tym projekcie jako STRATEGICZNYM. W konsekwencji to normalne, że Niemcy lobbują przeciw(też powinniśmy tak robić jakbyśmy mieli jakiś wpływ na sąsiadów xd). Głupotą jest takie ślepe popieranie
  • Odpowiedz