Wpis z mikrobloga

Dobra mirasy, proszę o radę fachowców z tagu. Przymierzam się do kupna SD ale jako że jestem p0lakiem biedakiem to ofc biorę najtańszą wersję 64gb. I teraz pytanie lepiej dokupić dysk m2 512 GB i samemu wymienić czy może wysokiej klasy kartę sd jakiegoś Samsunga też 512 GB? Będą jakieś duże różnice? Jaka opcja będzie najlepsza dla cebuli? Jakieś rady dla początkującego handheldowca? Pozdro

#steamdeck #steam #konsole
  • 9
@Bolostolo SteamOS trzyma compatdata i cache shaderów na dysku SSD nawet jeśli gra jest na karcie microSD, więc te 64GB muszą iść od razu do zmiany. Wiadomo, zacznij sobie od karty, a jak zobaczysz że brakuje Ci miejsca, to wtedy pomyśl o większym dysku.
@Bolostolo: nie mam porównania. Wiedźmin, ta nowa kojimy w zabawę kurierem chodziły jak złoto - to są jedyne bardziej wymagające gry spoza steam które odpalałem. Jedynie na iron harvest udało mi się przyklęknąć decka przy większej ilości jednostek. Czy na ssd by było to samo? Nie wiem.
@Bolostolo: jak chcesz grać głównie w gry next-gen to tylko SSD. Karta SD jest sporo lepsza od HDD, ale to pełnoprawnego SSD brakuje i te najnowsze gry tworzone pod ps5 potrafią przycinać. No i czasy ładowania też dłuższe.